Künye   |  Bize Ulaşın   |  Giriş Sayfam Yap   |  Sık Kullanılanlara Ekle
0.00
0.00
0.00

En Çok Okunanlar

Quest.net Hakkında Biz Ne Düşünüyoruz?

Quest.net Hakkında Biz Ne Düşünüyoruz?

Bir firma Türkiye'de faaliyet gösteriyorsa T.C. yasalarına göre vergisini vermek zorundadır.

2 Mart 2010 13:30
font boyutu küçülsün büyüsün


Türkiye'de bir firmanın çalışabilmesi için Yasal bir kimliğe sahip olması gerekir. Bir firmanın hangi ülkede hangi serbest bölgede olduğunun bir önemi yoktur. Bir firma yasal ise çalıştığı ülkede de faaliyet gösterebilmesi için vergi mükellefi olması gerekir.

Düşünün siz bir ülkede faaliyet göstereceksiniz ve binlerce TL işlem yapacaksınız hem fatura kesmeyecek hemde bu ülkede BU DEVLETE vergi ödemeyeceksiniz! Bu yasal çalışan bir firmanın yapacağı iş değildir.

Böyle bir firmada çalışanlar, çalıştıkları firmanın kendi devletlerine vergi vermiyor olduğunu bile bile o firmada çalışacak ve firmaya kazandırdıkları paradan kendi devletlerine vergi verilmediğini verginin kaçırıldığını bile bile BÖYLE BİR FİRMADA ÇALIŞMAK VATANPERVERLİĞE YAKIŞMAZ.


Network Marketing Haber / Özel

DİKKAT : GÖNDERDİĞİNİZ YORUMLAR IP ADRESLERİNİZLE KAYIT EDİLMEKTEDİR VE KOLAYLIKLA SUÇ DUYURUSUNDA KULLANILABİLMEKTEDİR. UNUTMAYINIZ.

 


CEVAP : KONUYA SON MOKTA KONULMUŞTUR.  MUTLAKA BU HABERE BAKINIZ:
http://www.networkmarketinghaber.com/haber.php?haber_id=119
Bu haber 25,301 defa okundu.


yorumlayorum ekle


Yorumlar (67)
 • hasan / 23 Nisan 2012 17:00

  adıgüzel

  göz göre göre 3,000 tlm gitti.aklıma geldikçe kafamı duvarlara vurasım geliyo.beni bu işe bulaştıranlara basayım küfürü diyorum ama onların hepsi benden daha aptallar.kendi aptallıgıma yanmaktan başka yapacak bişey gelmiyo elimden
 • kadir / 8 Mart 2012 14:44

  ...

  quesnet üç kagıtçı bir firma diyemiyicem onuı bizleri çeşitli vaatler verip kandırıp sokanlara söylüyorum ama hiç para kazanılmıyor hepsi yalan yani ben yaşlasık3,000tlye yakın param gitti bununlada bitse her ay ofis parası ödemekten anamız agladı onunlada yetmedi bırak kazanmayı hep çepten çıktı allah kimsesi düşürmesin inanmayın arkadaşlar quesnetin sayesinde ingilizce ögrendim yurdışıyla konuşa konuşa
 • alaeddin serivanus / 24 Nisan 2011 17:06

  düpedüzzz dolandırıcılıkkkk

  sayın pervizz.....
  240 TL'LİK SU ARITMA CİHAZINI 825 TL'YE SATARAK MI KAZANILIO BU İŞ???
 • Perviz / 2 Mart 2011 13:34

  Sevgili arkadaşlar, Quest hakkında uygun olmayan cümleler kullanmayınız.
  Queste üye olup başarısız oldun mu? Sen ilk önce kendine hesap ver. Questi kötüleyen insanlar belliki hayatta henüz bir şey elde etmemiş ve kendine güvenemeyen kararsız insanlardır.
  Bakü`de yaşıyorum, Quest üyesiyim ve halimden memnunum.
  Saygılarımla
 • 22.02.2011 / 22 Şubat 2011 20:45

  BİZ YANDIK SİZ YANMAYIN

  Slm arkadaşlar ben ve birsürü arkadaşlarımızı mağrur duruma düşürdüler. Ben 1,5 yıl Qnet işi yaptım ama 1,5 yılımı boşa harcadım. Ve dolandırılmamızda cabası.

  Aklınız varsa girmeyin sizde kanmayın, dikkat edin sizide

  kandırmasınlar.

  Biz üst Lideriz diyenlerin çoğu 1 puanla sisteme girmişler ama bizlerin 3 puanla sisteme girmemizi isterler. İsterler neden çünkü daha az kişilerden daha fazla kommisyonlara kim hayır derler.

  ARKADAŞLAR BUKADAR OLUMLU YAZILARIN HİÇBİRİ İSMİNİ VERMİYORLAR. KORKMUYORSANIZ İSMİNİZİ VE ADRESİNİZİ YAZIN MADEM YASAL. :-))))

  Arkadaşlar söyliyeyin çok büyük şirket diyorlar İTO'ya sadece ve sadece 5000 TL (BEŞ BİN TL) sermaye göstermişler :-)))))

  ARKADAŞLAR evet 10 kişi kazandıysa 10000 kişi mağdur.

  Sizde sisteme girerseniz birsürü İnsanları mağrur duruma düşürmeceksiniz, arkadaşlar buşekilde kazanacağınız paradan ne HAYIR beklersin çünkü çok hh alırsınız.

  ARIYETEN dün 21.02.2011 tarihinde verdikleri Tel. nosunu aradım YASAL ŞİRKRT DEDİKLERİ YERİ Kesinlikle böyle bir şirket TÜRKİYEDE

  Y O K. Arkadaşlar Tel. noyu vereyim siz arayın ve sorun.


  ALLAH AŞKINA gidin ve bakın. ALLAH AKIL VERMİŞ ONU KULLANIN.  ALMA MAZLUMUN AHINI ÇIKAR AHESTE AHESTE.

 • gökhan yılmaz / 25 Haziran 2010 01:08

  tabela şirketi quest.net alın cevap sizlere tüm dünyadaki faliyetleri adım adım büyüme şekli okuyun sadece okuyun

  1998

  Asya ekonomik krizinin ve dot-com yığınlarının ortasında, iki karizmatik kişiliğin önderliğindeki bir arkadaş grubu, Filipinler'in başkenti Manila'da, bugün dünya çapında QNet olarak bilinen çoklu düzeyli bir pazarlama işi kurar.
  Daha sonra kurucular Vijay Eswaran ve Joseph Bismark, dinamik Hong Kong kentinde uluslararası bir iş kurmak için heyecanlı, sıkı çalışan, genç ve kurumsal anlayışa sahip girişimcilerden oluşan bir ekibe liderlik eder.
  QNet, Sydney 2000 Olimpiyat Oyunları hatıra paralarının resmi dağıtım haklarını alır.
  1999

  Kapıdan kapıya doğrudan satış oluşturmanın aksine, QNet işi yeniden tanımlar ve resmi web sitesini yayınladığında, pazarlama ağını çevrimiçine geçiren ilk Asya şirketlerinden biri olma onurunu kazanır. Şirket, satış modeli olarak, doğrudan satışları ve çoklu düzeyli pazarlamayı, farklı bir lüks mücevher, saat, koleksiyon parası ve madalyon (nümizmatik) yelpazesiyle birleştirir.
  QNet teşebbüsü, Singapur ve Malezya'dan başlayarak Güney Doğu Asya boyunca yayılır.
  The V (QNet'in ağ eğitim kolu) birinci yılını Westin Philippine Plaza Hotel'de 1.000 misafirle kutlar.
  2000

  Nümizmatik endüstrisine başarılı girişin ardından, QNet, geriye dönük entegrasyon aracılığıyla uluslararası alanda genişlemeye devam eder. Şirket, Avrupa'daki en eski özel darphanelerden biri olan B.H. Mayer’s Mint Germany ile stratejik bir anlaşmayı resmileştirir. Mutlak ürün kalitesi kontrolü, üstün işçilik ve son teknoloji ürünü ekipmanlar, en yüksek kaliteli ürünlerin üretilmesini garantiler.
  Internet ticareti için fırsatları en üst düzeye çıkarmak ve şirketin müşterileriyle ilişkilerini derinleştirmek için, QNet web sitesine eStore entegre edilir.
  Filipinler'deki ULTRA Stadium'da bir araya gelen The V katılımında 5.000 gibi önemli bir ağ pazarlayıcısı sayısı kaydedilir.

  2001

  Şirket, 2002 FIFA World Cup Korea Japan para programına yönelik resmi pazarlama hakları için önemli bir anlaşma sağlar. QNet aynı zamanda, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) tarafından FAO Altın Para Programının dünya çapındaki özel ajansı olarak da atanır.
  QNet, Hindistan, Dubai, Endonezya ve Tayland'a ulaşır.
  Filipinler'de the V tarafından önceki yıl düzenlenen bir araya gelme başarısının ardından, Endonezya'nın Bali kentinde yapılan açılış töreniyle V-Convention etkinlikler serisi başlatılır.
  2002

  QNet, QVI Club tatil paketleri markasını çıkarır ve bunun sonucu olarak, seyahat ve eğlence endüstrilerinde önde gelen ürün ve hizmet sağlayıcılarıyla ortaklık kurar.
  Şirket, lüks mücevher, saat ve aksesuarları içeren 100'den fazla ürünle kapsamlı bir Döngü Geri Alma koleksiyonu çıkararak eStore'u geliştirir.
  Tayvan ile Abu Dabi'de QNet temsilci ofisleri açılır ve iş, Avustralya, Birleşik Arap Emirlikleri, Sri Lanka, İngiltere, Finlandiya ve Doğru Avrupa gibi ülkelere genişler.
  2003

  QNet'in, birinci sınıf güvenlik, iyileştirilmiş sistem yönetilebilirliği ve yüksek hacimli işlem kapasitesi sağlayan, hata toleranslı Microsoft® Server 2003'ü kullanmasıyla birlikte, Microsoft, QNet'i Internet teknolojisini ilk uygulayanlardan biri olarak belirler.
  QNet, International Badminton Federation (IBF) ile stratejik bir anlaşma yapar ve İngiltere'nin Birmingham kentindeki 2003 QI-IBF Badminton Dünya Şampiyonası'na sponsorluk yapar.
  Şirket, Malezya'nın Penang kentinde 200 öksüz çocuktan oluşan bir seyirci kitlesine ‘Disney on Ice – Beauty and the Beast’ gösterisini sunar.
  QNet, Singapur'un Suntec kentindeki Singapore International Coin Show'daki en büyük ikinci sergi sahibi olur.
  QNet, Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'daki 2003 Kuala Lumpur International Money Fair'e katılır ve en büyük ikinci, en etkileşimli ve en sık ziyaret edilen stand olarak ödüllendirilir.
  Şirket, Athens 2004 Olimpiyat Oyunları için yetkili birkaç resmi para dağıtıcısından biri olarak atanmasıyla, uluslararası varlığını güçlendirir.
  2004

  Rekor sayıdaki 89 ülkeye yönelik, Fédération Internationale de Football Association (FIFA) hatıra para programının lisanslı dağıtıcısı olarak onurlandırılmasıyla, QNet bir dönüm noktasından daha geçer.
  QNet'in mevcut ve gelecek ürünlerinin tamamı, QNet'in altıncı yıldönümüne denk gelen, Dubai'de düzenlenen V-Convention 2004'te ilk kez sergilenir.
  QNet ve Kamboçya Turizm Bakanlığı arasında, Angkor Wat Hatıra Parası onayı için bir imza töreni düzenlenir. Ülkenin Kızıl Haç Kurumu'na önemli bir bağış yapılır.
  QNet, çekici fırsatlar ve yararlarla desteklenen yeni Ödeme Planı çıkarılır.
  QNet ağa iki marka daha sunar: lüks saat ve mücevher markası Bernhard H. Mayer® ve In-Voice telekomünikasyon markası.
  2005

  QNet, İngiltere'deki en gelişmiş telekomünikasyon çözümlerini sunmuş olan, İngiltere merkezli bağımsız bir telekomünikasyon sağlayıcısına yatırım yapar. Telekomünikasyon sağlayıcısı daha sonra, QNet'in, In-Voice markasındaki yenilikçi biçimde popüler ürünlerinden bazılarından sorumlu olur.
  Dünya çapındaki QNet Bağımsız Temsilcisi sayısı bir milyona ulaşır.
  QNet, ağa yönelik haftalık güncellemeler ve haberler için dünya çapındaki BT liderlerine SMS iletişimi gönderir.
  QNet, Aralık 2004 Asya tsunamisinden etkilenen ülkeler boyunca yardım çalışmalarında, RYTHM Foundation aracılığıyla etkin bir rol oynar.
  In the Sphere of Silence kitabı Dato’ Vijay Eswaran tarafından çıkarılır; kitap, Bernhard H. Mayer® tarafından bir hatıra SOS Tonneau Coin Watch ile yayınlanır.
  2006

  Şirket, İsviçre'nin Zug kantonunda, %100 kurum içi tasarıma ve Bernhard H. Mayer® lüks ürün grubunun üretimine olanak tanıyan bir İsviçre saat üreticisini satın alır.
  Şirket, tatil ve belde özelliklerinde başka bir atılım yaparak, Koh Samui'de bir tatil beldesine milyonlarca liralık yatırım yapar, yenileyerek Prana Resorts & Spa olarak tekrar açar. Beş yıldızlı, çevre dostu tatil beldesi, dünyanın ilk ve tamamen vejetaryen tatil beldelerinden biridir ve QVI Club 'Home Resort' haline gelir.
  QNet, nano teknoloji temelli Bio Disc'inin şirketteki en popüler ürünlerinden biri haline geldiği Amezcua'dan çığır açan sağlık araçlarını tanıtır. Şirket aynı zamanda, besin takviyelerinin eklenmesiyle tüketim ürünü grubunda da genişler.
  QNet, Çin'deki Formula V6 serisinde Team Meritus'un ana sponsoru olur.
  2007

  QNet, hayatları değiştirme amacını ileriye götürmek için uluslararası enstitülerle birlikte çalışır. Şirket, Uganda'daki Commonwealth Business Forum 2007'ye sponsorluk yaparak, küresel ticareti ve yatırımı iyileştirmek amacıyla Milletler Topluluğu ülkeleriyle birlikte çalışır ve insanların sıkıntılarını azaltmak için, Bahrain Red Crescent Society'ye (BRCS) bağış yaparak desteğini gösterir.
  QNet sponsorluğundaki CIMB Team QI-Meritus, Çin'in Şanghay kentindeki 2007 Formula BMW Asia Series'in Şampiyonu olarak resmen onaylanır.
  QNet eStore, indirilebilir unsurların, çoklu dil desteğinin eklenmesi, iyileştirilen Sanal Ofis ve yerelleştirmeyle önemli bir revizyondan geçer.
  2008

  QNet, ilk yıllık GP2 Asia Series 2008'de QI-Meritus.Mahara takımının ana sponsoru ve ortağı olur.
  QNet, Pekin 2008 Olimpiyat Oyunları doğrultusunda, üçüncü kez Olimpiyat Oyunları hatıra parasının resmi dağıtıcısı olarak atanır.
  Büyük bir şirket heyeti, Singapur'daki World Federation of Direct Selling Associations (WFDSA) World Congress XIII'e katılır.
  Hukuk ve kurumsal ilişkilerin yanı sıra ticaret ve ürün geliştirme uzmanlarından oluşan QNet Danışma Kurulu'nun alt yapısı oluşturulur. Kurul, ağa en üst düzey yarar sağlamak ve şirketi yönlendirmek için stratejik karar verme ve koruma sağlar.
  QNet, dünya çapında onuncu yıldönümünü kutlar.
  QNet’in BT'lere yönelik dergisi çıkarılır: aspIRe magazine.
  QVI Club, 120 ülkedeki 3.000'den fazla konumu QVI Club üyelerine getirmek için XChangeWorld tatil paylaşım ağını başlatır.
  2009

  QNet Pays Forward programı uyarınca, QNet, World Vision International ile ortaklık yapar ve 11 ülkedeki 121 yoksul çocuğun hayatının, eğitim fırsatları, sağlık hizmetleri ve destek sistemleriyle zenginleştirilmesini sağlamak için 110.000 USD bağışlar. İki yıllık sponsorluk programı, kurulmuş yardım organizasyonu tarihinde en uzağa erişen küresel girişimi temsil edecektir.
  QuestNet Singapore (QNet'in Singapur'daki temsilci ofisi), ülkede hizmet veren yasal doğrudan satış şirketlerinin ilgisini temsil etmek için oluşturulan bir kuruluş olan saygın Direct Selling Association of Singapore'a (DSAS) kabul edilir.
  QNet, Badminton World Federation (BWF) tarafından usulüne uygun olarak desteklenen Yonex-Sunrise Hong Kong Open Badminton Super Series 2009'un onur sponsoru olur.
  QNet, 2009 sezonu için Asian Football Confederation (AFC) Champions League'inin Resmi Doğrudan Satış Destekçisi olur.
  QNet’in yerel bağlı şirketi QNet Malaysia, hem Malaysia Direct Distribution Association (MDDA) hem de Business Ethics Institute of Malaysia (BEIM) üyesi olarak kabul edilir.
  QNet, önde gelen bir ekonomi dergisi tarafından, Endonezya'nın en büyük pazarlama ağı şirketleri arasında gösterilir.
  QNet, önemli CASE (Consumer Association of Singapore) etkinliğine sponsorluk yapar.
  2010

  QuestNet, organik büyümeyi, genişletilmiş ürün sunumunu, yerel çalışmaları ve şirketin doğal evrimini yansıtmak için QNet adıyla yeni bir şirket haline gelir.
  QNet Yönetim Kurulu Başkanı Bayan Donna Imson, MLMIA'nın dünya çapında Çoklu Düzeyli Pazarlamayı güçlendirme misyonuna önemli katkılarının olması nedeniyle, Multi-Level Marketing International Association (MLMIA) tarafından prestijli ‘En İyinin En İyisi' Pazarlama Ağı Endüstri Ödülü'ne aday gösterilir.
  QNet sponsorluğundaki Team Malaysia QI-MeritusMahara.com pilotu Luca Filippi, 2010 GP2 Asia Series'i 2'nci sırada, takım da genel klasmanda 4'üncü sırada tamamlar.
  Medya, şirketin 2012 yılına kadar AFC Champions League'nin resmi sponsoru olarak Asian Football Confederation (AFC) ile ortaklık kurmasından dolayı QNet'e övgüler yağdırır.
  Şirket Rusya'da ilk kez Networking Seminar Series'i (NSS) düzenler.
  QNet'e, art arda üçüncü yılda, Hong Kong Sosyal Hizmetler Konseyi tarafından Caring Company ödülü verilir.
  QNet’in 2010 Top Performers’ Bonus Promotion'ı, öncekilerden daha fazla BT'nin daha büyük hisselerle ödüllendirildiği, şirket tarihindeki en büyük teşvik programı olur.
  Şirket Yöneticisi, Onursal Sayman olarak DSAS'a atanır.
  Şirket, AFC Champions League 2010 sırasında 22 çocuğun hayatına neşe katmak için Association for Persons with Special Needs'e (APSN) katılır.
  QNet, art arda ikinci yılda, Dubai'deki World Direct Selling Festival'ine büyük bir heyet gönderir.
  QNet Pays Forward girişimi ve RYTHM Foundation, Kazakistan'daki çeşitli topluluklara, İşitme Engelli Çocuklar için Bölgesel Özel Yatılı Okul'a otobüs bağışını da içeren acil yardımlar götürülmesinde yer alır.
  QNet ve RYTHM Foundation, World Vision International ile ortaklığı aracılığıyla, Doğu Cakarta'nın Jatinegara bölgesinden gelen 50 çocuğun bir AFC Champions League maçına katılımını düzenler.
  QNet ve The V, Malezya'nın Bukit Jalil kentindeki Putra Stadyumu'nda başka bir V-Convention hazırlar. V-Malaysia 2010, tahmini 8.000 misafirin katılımıyla rekor kırmayı amaçlar.
  QNet, emin, güvenli ve kararlı çevrimiçi işlemleri tanıyan, gıpta edilen VeriSign CyberTrust sertifikasını alır.
 • cengiz / 26 Mayıs 2010 16:06

  üzüldüm

  internet üzerinden(teknolojiyi kullanarak)kendi imkanlarımla,kendi paramla,bir şey satın aldım,faturası mail adresime gönderildi ve buna çok üzüldüm.öylemi.varmı bunu engelleyecek bir yasa?vergi deniyor alsın devletim buna itiraz edersem zaten adam değilim.niye alamıyo.bu benim mi devletin mi ayıbı?paramla alışveriş yaptım diye kendime kelepçe vurup savcılığa gidecem az kaldı.güldürmeyin beni yaaa.migros bile internetten satış yapıyor adrese teslim.


  CEVAP: Yapılan satışlardan Türkiye'ye vergi veriyor.
 • ahmet / 24 Mayıs 2010 20:14

  kaç tane yerel firma bu ülkede vergi kaçırıyor bunu biliyormusunuz onları yazıp çizin de delikanlı görsün millet

  ula kendiniz üyesi olduğunuzu savunuyorsunuz diğerlerine veryan sın

  CEVAP : BU ÜLKENİN İÇİNDE VERGİ MÜKELLEFİ OLAN HERKESİN HER YAPTIĞI BİLİNİYOR. İŞİ MEVZUATA UYDURUN DEVLET AÇIĞINIZI GÖRMESİN GÖRÜRSE DÜRTER. KOSKOCA GİTTİGİDİYOR BİLE CEZA YEDİ SİZ Mİ KURTULACAKSINIZ.

  İŞİNİZİ DÜZGÜN YAPIN VERGİ KAÇIRMAYIN ÇALIŞIN. SEN VERGİ ÇALIŞIYORSUN DİYE DEVLET SANA KIYAK MI GEÇECEK SANIYORSUNUZ.

  ERMAN KUZU GİBİ : YETER YAAAA YETER YAAAAA BU KADAR APTAL OLMAYIN YAAAAA
 • naim / 24 Mayıs 2010 00:54

  devlet gelir vergisi kanununda 18 maddeyi okursanız devlet internet üzerinden yapılan satışlardan vergi almıyo ozaman avon herbilafe alovera bunlarda vergi vermiyo neden onlardan devlet vergi almıyo sordunuzmu


  CEVAP : UYDURMAYIN.. BU KADAR SAÇMA SAPAN BİR YAZIYI NASIL YAZMIŞSINIZ HAYRETLER İÇİNDE KALDIK. BU KADAR MI CAHİL OLUR İNSAN.

  MADEM İNTERNET ÜZERİNDEN YAPILAN TİCARET VERGİDEN MUAF NİYE O HALDE TÜRKİYE DE FAALİYET GÖSTEREN ETİCARET SİTELERİ MESELA HEPSİBURADA.COM NEDEN GÜNLÜK ORTALAMA 10.000 (ON BİN )LİK HER SATIŞI İÇİN FATURA KESİYOR VE VERGİ VERMEK ZORUNDA.

  AKILSIZ VE CAHİL KESİM İÇİN BİR BİLGİ VERELİM. DEVLET EN ÇOK ETİCARET ÜZERİNDEN SATIŞLARIN YAPILMASINI ARZU EDİYOR. BU YAPILAN HER SATIŞ KREDİ KARTLARINDAN ÇOK KOLAY TAKİP EDİLDİĞİ İÇİN VERGİ KAÇIRMANIZ MÜMKÜN OLMUYOR. İŞTE BU YÜZDEN DEVLETİN İŞİNE GELİYOR.

  AMA BU İNTERNETTEN YAPILAN TİCARETİN HİÇ BİRİSİ HİÇ BİR ŞEKİLDE VERGİDEN MUAF DEĞİLDİR. MERAKINIZI İLGİLİ MEVZUAT MADDELERİNDEN DEĞİL Kİ SİZ BU KAFAYLA O MADDELERİ YORUMLAYACAK KAPASİTEYE SAHİP DEĞİLSİNİZ VARSA ÖĞRENMEK İSTEDİĞİNİZ BİR ŞEY YA GİDİN MALİ MÜŞAVİR BİR MUHASEBECİYE VEYA VERGİ DAİRESİNE Kİ SORUNUZA YANIT ALMANIZ ZORDUR EN SAĞLAMI MUHASEBECİYE GİDİN.

  KİMSE KUSURA BAKMASIN DEVLET SİZİN KAFADA OLAN KİŞİLER GİBİ APTAL DEĞİLDİR.

  İNTERNETTEN YAPILAN TİCARET VERGİDEN MUAF DEĞİLDİR ASLA DA MUAF OLMAYACAKTIR.
 • cengiz / 21 Mayıs 2010 01:48

  aferin

  evet aferin size sayın n.marketing haber editörleri,isterseniz yayınlamayın,ama diyeceğim şu bilgisizce sallayanlara güzel destek vermişsiniz ancak biraz kanundan ve gerçeklerden bahsedenlere sessiz kalmışsınız.aferin size,internet üzerinden alışverişin yasallığı,verginden muaf olduğu vede (wfdsa)aya üye olmayan hiç bir n.marketing firmasının uluslararası satış yapmayacağını (dtö) bu örgütten bi haber olduğunuzu,daha neler neler.bırakında herkes bildiği işi yapsın ama siz bilmediğiniz bir iştesiniz bundan haberiniz yok.atatürk orman çiftliğinde dolaşan develer gibisiniz.


  CEVAP: Sadece bilgisizce uydurmaktan öte gitmeyen bilgiler içindesiniz. Bağlı bulunduğunuz vergi dairesinin amiri ile görüşün. A dan Z ye anlatın bakalım size nasıl cevap verecek. İnternetten ticaret vergiden muaf filan değildir. Hangi aptal bunu söylemişse sizde onlarla birlikte cezayı çekersiniz. Uyanın yok böyle bir şey.
 • networker / 19 Mayıs 2010 12:54

  merhaba

  NETWORK MARKETİNG NEDİR?
  Network Marketing, son yıllarda -her ölçekte- şirketlerin müşteriye daha kolay ulaşmak, kendine sadık müşteriler ve çalışanlar sağlamak kısaca ürün satışlarını arttırmak için kullanmaya başladığı etkili bir pazarlama ve kazanç sistemidir. Dilimize "çok katlı pazarlama" olarak çevrilebilir. Kapı kapı ürün satışının olmadığı üçüncü nesil ticaret. 1 kişinin %100 çabası yerine 100 kişinin %1 lik çabasını tercih etmek" prensibine dayanır. Network marketing bilgisayar ağı ya da bilgisayar-internet ile alakalı bir pazarlama değildir. Tarihçesi 1950lere dayanan bu sistemi kullanan şirketlerin başında Amway, Calivita, GDI, Forever Living Products, Unicity, Avon, LR, Herbalife gibi yabancı şirketler, ülkemizden de EMS, Ersağ, Petra, OGC, Dione, Umut Gr. geliyor. Bu şirketler büyük olmalarını ve itibarını bu sisteme borçludur. Network marketing sistemlerde şirketler müşterilerinin de para kazanmasını ve dolayısıyla da kendi kazançlarının artmasını hedeflemektedirler. Network marketing sistemde yayılım muhteşemdir. 5 katılımcı bile bulmanız sizin adınıza çalışacak 5 + 1(siz) kişi demektir. Sonuçta alt grubunuz büyüyecek, bu grubun gücünü kullanıyor olacaksınız. Network marketing şirketleri reklam yapmaz, ancak ürünleri son derece kaliteli olmak zorundadır. Çünkü bu şirketler üyeleri ile büyür, üyeler de kendi çevrelerine ürünleri önererek tanıtımını yapar. Network Marketing sistemi tercih eden şirketler, en iyi reklamın tavsiye olduğunun bilincindedirler. Aslında hepimiz hergün tavsiyelerde bulunuruz, ama tavsiyelerimizden para kazanmıyoruz. Network marketing sistemi yaptığımız bu tavsiyeleri kazanca dönüştürür.

  " Yüksek giriş ücretli ve işi kolay gibi gösteren, ürünlerinin satılabilirliği olmayan şirketlerden uzak durmanızı tavsiye ediyorum. Bu sektörde para kazanmak için birilerinin mağdur edilmesi gerekmemektedir. Bu anlamda şirket seçimi büyük önem taşır."

  Sadece wellness sektöründe işlem hacminin 2010 yılında 1 trilyon $ ı bulacağı tahmin ediliyor, istatistikler de bunu doğrular nitelikte. Wellness şirketlerinden farklı olarak temizlik, gıda, giyim, elektronik gibi sektörler ve amazon.com, IBM, Citi Group gibi önemli markalar da bu sistemi benimsemeye başlamışlardır. Üniversitelerde ders olarak verilmesi, finans uzmanlarının bu sektörde büyük gelecek görmesi daha da cazip kılmaktadır. Dil, din ırk, cinsiyet, meslek ayrımı yapmaksızın büyüyen ekipler bu pastadan paylarını alırlar. Network marketing sıradan insanlara sıradışı kazanç imkanı veren tek sistemdir. Tek başına mümkün olmayan iş hacmi network marketing sistem ile mümkündür. 1 kişinin %100 çabası yerine 100 kişinin %1 lik çabası. Enerji ve zaman kaybını engeller.
 • omer / 17 Mayıs 2010 14:55

  QUEST INTERNATIONAL

  BU ULKENIN ASILAN BASBAKANLARI VAR ONLAR ICINDE VATAN HAINI DENILIYORDU. ERGENEKON SORUSTURMASINDA UST DUZEY ASKERLER VAR ONLARADA VATAN HAINI DIYOSUNUZ. ONLARI SORUSTURAN SAVCILARADA VATAN HAINI DIYENLER VAR. OZELLESTIRME YAPANLARA VATAN HAINI DIYOLAR. YAPMAYIP ZARAR VERENLERE VATAN HAINI DIYORUZ.

  HICMI DUSUNMEZSINIZ ALLAH BILE OLDUKTEN SONRA YARGILIYOR SIZ KIM OLUYORSUNUZDA BOYLE ASIP KESIYOSUNUZ. EGER BIZ NETWORKERLARIN BI YANLISI VARSA DEVLETIN YETKILI MERCEKLERI ACIKLAMA YAPAR BIZDE TAMAM YANLIS YOLDAYIZ DER BIRAKIRIZ BU ISI. CIKAR BU ZAMANA KADARKI YAPTIKLARIMIZIN HESABINI SAVCILIKTA VERIRIZ. GAZETE VEYA INTERNET SAYFALARINDAKI YORUMLARDAN BANANE BENIM HAYATIMA GAZETE VEYA INTERNETTEKI YORUMLAR YON VEREMEZKI

  KALDIKI YAPILAN HABERLERDE BIZIM ISIMIZI ANLATAMIYOLAR BILE


  YAPMAYIN ARKADASLAR BEKLEYIN SONUCLANSIN KIM AK KIM KARA BELLI OLSUN BIZI VATANA MILLETE IHANETLE SUCLAMAYIN


  NETWORMARKETİNGHABER.COM CEVAP : İSTEDİĞİNİZ YARGILAMA ŞU SAYFADAKİ HABER İLE AÇIKLIĞA KAVUŞMUŞTUR.

  200 Polis sorguda! Yeni titan Quest.net'çiler tutuklandı!

  http://www.networkmarketinghaber.com/haber.php?haber_id=119
 • öğrenci / 8 Mayıs 2010 23:34

  network marketing hong kong

  merhaba arkadaslar. ben bir öğrenci yurdunda kalıyorum. yurtta 100 öğrenci var. bunlar farklı bölümlerde okuyor. hepsinin cevresi farklı. benim samimi bir arkadasım bana 2 ay önce network marketing sistemini ayaküstü biraz anlatmıştı. o an içimden nasıl güvenilir mi ? şeklinde düşünüyordum. bizim arkadas bu işe 2 gün önce girmiş kendi sınıfından bi arkadası aracılığı ile. aradan iki ay geçti ve bugun sabah beni odasına çağırdı önceden bahsetmiş olduğu sistemi tekrar bana anlattı. anlattıkları bana o an mantıklı geldi. çünkü öğrenciyiz sonuçta ve her insan kolay yoldan para kazanmak ister helal olduğu sürece tabi. her neyse ben bu arkadasa çok güvendiğim için ve bu işe girdiyse demekki bu işten para kazanılıyor diyerek ona sınıf arkadasıyla beni görüştürmesini istedim. işe girebilmek için çok para gerekiyordu. U.V denilen bi sitemleri var. eğer 1 U.V de girerseniz 6 kişi daha bu işe girdiğinde sizden sonra tabi. bana 250 dolar eğer işe biraz daha tuzlu 2500 tl civarında bi ürün almanız lazım... benden sonra girecek 6 kişi den sonra 1000 dolar kazanacağım söylendi... neyse arkadasım sınıf arkadasına telefon etti ve hemen 10 dk sonra buluşmak üzere yurttan ayrıldık. çocuk elinde bi dosya ile geldi ve bana anlatmaya basladı... ilk önce şirketten sonra sektörden sonrada kazanılacak para ile ilgili bana birşeyler anlattı ve elinde dosya ile hem ürünler hem sistem hem sistem güvenliği hem şirket hakkında bana 2 saate yakın dil döktü. benim arkadasım bu işe girebilmek için kredi kartına basvurdu 1000 tl limitli bi kart geldi üzerine 200tl koyarak bi saat sipariş etmişler o cocukla beraber. benim arkadas 2 ay içinde saatin eline ulaşacağını ve bu ürünü başka bir saatçiye 500 tl civarında bi paraya okutacağını anlattı ve dedi ki en az 1 ay içinde 250 dolarda şirketten alırım kayıt yaptığım takdirde diyerek beni o an ikna etmeye çalıştı. o anda aklınızdan neler geçiyor inanamazsınız. en yakın arkadasınız size kazık mı atmaya çalışıyor yoksa onun beyninide mi yıkamışlar ya da gerçekten güvenilir mi??
  sonra ürünlerden bahsetti biraz. üünler 4 kolda sağlık, altın pırlanta mücevherat, tatil artı telekominikasyon paketleri. her neyse sonra sponsorluklardan bahsetti. işte kendilerinin F1 yarışçılarının olduğunu bir çok spor dalına altın ve gümüş madalya yaptıklarını falan anlattı. ben o an karar vermiştim. onlara güvenmiştim. o parayı ne yapıp yapıp bulacaktım bi şekilde. hatta arkadasa ailemden istesem böyle böyle sizin anlatıklarınızı anlatsam belki ikna olurlar dedim ama bunu kımseyle paylaşma ailene söyleme arkadaslarından kımseyle konuşma şeklinde beni uyardılar. sebebini anlayamadım ve pek de sorgulamadım o an... bu işe girmek için hala düşünüyorum çünkü verdikleri örnekler çok uç örneklerdi... mesela emrah denen arkadaslarının bu işe 8 ay önce girdiğini ve bu çocuğun altında 50 000 tl değerinde BMW marka arabası olduğunu... sonra bu firmanın Ankara temsilcisiyle buluştuklarını ve bu kişinin bu işe gireli 3 yıl olduğunu eline geçen paranın 420 000 tl olduğunu, izmirden ev aldığını altında arbası olduğundan filan bahsettiler. o an sanki başınıza milli piyango konduğunu düşünüyorsunuz... çünkü ömrünün sonuna dek lüx ve rahat bir hayat vaat ediyorlar size... bu miktarların yanında sizin işe harcadığınız 1200 tl civarındaki parayı sakız parası olarak görüyorsunuz...
  neyse bana bunları anlatırken bir kaç telefon geldi çalışana ve şu an görüşmedeyim yeni kayır aldım 2 tane bi arkadasa durumu izah etmeye çalışıyorum çok yoğunum bu günlerde şeklinde bi konuş oldu telefonda... tabi bu konuşma daha da etkiliyor sizi... sonra bana bu sistemi anlatan arkadasın kız arkadası geldi muhabbete ortak oldu... o kız da bu sistemde yer aldığını söyledi ve bu sisteme dahil olmak için aldığı kol saatini bana gösterdi.. 1200 tl değerinde bir kol saati... sonra beni etkilemek için saati duvara sürttü. bak çizilmiyor dediler... baktığında doğru çizik yoktu ama o saat o kadar para eder mi? sonra kız sohbetinde annesinin kredi kartı borcu olduğunu -yaklaşık 3000 tl- ve bu borcu kendisinin kapattığını hatta ailesine para bile gönderdiğini söyledi, ben bir sürü soru yönelttim aklıma takılan ve ellerinden geldiğince yanıtlamaya çalıştılar. sordum bu işe gireli ne kadar oldu diye... yaklaşık 5 ay oldu dedi ama yoğundum bi aralar boşladım 3 ay kayıt için insan bulmaya çalışmışımdır diye konuştu... sordum bu 3 ayda ne kadar kazandın diye 750 dolar dedi. ona düşündüğünde ürünün parasını çıkartmış ve sonrasında gelecek paralar yanına kar kalacaktı... aslında mantıklı mıydı? evet o an mantıklı geliyor... her neyse sohbet bittikten sonra yurda geldim merak ettim yazdım internette bi bakayım dedim şu şirkete ama bi tartışmadır gidiyor... çoğu kişi tuzak diyor... çoğu kişi ise hala çalıştığını ve memnun olduğunu herhangi bi dolandırıcılığın olmadığını yazmış bu yorumların arasında olduğu gibi
  BU İŞE GİRMELİ MİYİM YOKSA SAKIN HAA MI DİYORSUNUZ... BU YORUMLARDA YAZANLARIN HEPSİ BANA MANTIKLI GELİYOR... bilmiyorum kim doğru söylüyor... şu an kafam çok karışık... ha bir de yarın toplantıları varmış birde o toplantılarına katılıp bu yorumlarda yazanların hepsini bilgisayar ortamında onlara göstereceğim bakalım ne olacak!
 • pusat can / 26 Nisan 2010 15:03

  Araştırmacı olunuz. Cahil olmayınız

  ARaştırmacı olunuz arkadaşlar cahil olmayınız araştıracak kabileyetiniz yoksa bunu araştıracak kişilere söyleyiniz onlar araştırsınlar gerekli araştırmanın sonucunda buraya yorum yazınız veya karar veriniz en büyük kaybımız her söylenene beynimizin arka planı olarak inanmamızdır bugüne kadar hep böyle her yazılan çizilene inanma psikoloji içerisinde yetişirilmiş bir insan olduğumuz için herşeye kolayca inanıyoruz hele şu haber yapıyorum diye geçinen yalan dolan haberler yaparak insanları kandıran kişilere inanıyoruz ya daha ne diyeyim bu da Qnet öyle böyle vergi kaçıyor insanları dolandırıyor diyenlere kapak olsun..

  http://www.yukleresim.com/viewer.php?file=0a3tc4jc0exg0pbzhl8b.bmp
 • celal yıldırım / 20 Nisan 2010 13:38

  artık açın gözünüzü

  Vergi ile ilgili yasayı lütfen okuyunuz ;  Serbest Meslek Kazançlarında

  Madde No 18

  Kapsam

  3239 sayılı Kanunun 40. maddesi ile değişen madde) (4444 sayılı Kanunun 4′üncü maddesiyle değişen fıkra, Yürürlük; 1.1.2000) Müellif, mütercim, heykeltraş, hattat, ressam, bestekr, bilgisayar programcısı ve mucitlerin ve bunların kanuni mirasçılarının şiir, hikaye, roman, makale, bilimsel araştırma ve incelemeleri, bilgisayar yazılımı, röportaj, karikatür, fotoğraf, film, video band, radyo ve televizyon senaryo ve oyunu gibi eserlerini gazete, dergi, bilgisayar ve internet ortamı, radyo, televizyon ve videoda yayınlamak veya kitap, CD, disket, resim, heykel ve nota halindeki eserleri ile ihtira beratlarını satmak veya bunlar üzerindeki mevcut haklarını devir ve temlik etmek veya kiralamak suretiyle elde ettikleri hasılat Gelir Vergisinden müstesnadır, Eserlerin neşir, temsil, icra ve teşhir gibi suretlerle değerlendirilmesi karşılığında alınan bedel ve ücretler istisnaya dahildir. Yukarıda yazılı kazançların arız olarak elde edilmesi istisna hükmünün uygulanmasına engel teşkil etmez. Serbest meslek kazançları istisnasının, bu Kanunun 94 üncü maddesi uyarınca tevkif suretiyle ödenecek vergiye şümulü yoktur.  Madde 18 . (Değişmeden önceki şekli) (3239 sayılı Kanunun 40′ıncı maddesiyle değişen madde) Müellif, mütercim, heykeltraş, hattat, ressam, bestekr ve mucitlerin ve bunların kanun mirascılarının şiir, hikye, roman, makale, bilimsel araştırma ve incelemeleri, röportaj, karikatür, fotoğraf, film, video band, radyo ve televizyon senaryo ve oyunu gibi eserlerini gazete, dergi, radyo, televizyon ve videoda yayınlamak veya kitap, resim, heykel ve nota halindeki eserleri ile ihtira beratlarını satmak veya bunlar üzerindeki mevcut haklarını devir ve temlik etmek veya kiralamak suretiyle elde ettikleri hsılat Gelir Vergisinden müstesnadır(**)  4369 sayılı Kanunun Geçici 7′nci maddesine göre; 1.1.1999-31.12.2008 tarihleri arasında; Gelir Vergisi Kanununun 18 inci maddesinde sayılan serbest meslek faaliyetlerinden elde edilen hasılatın aynı Kanunun 103 üncü maddesinde yazılı tarifenin birinci ve ikinci gelir dilimleri toplamını aşan kısmı için 18 inci maddedeki istisna uygulanmaz. Bu istisnanın Gelir Vergisi Kanununun 94 üncü maddesi uyarınca tevkif suretiyle ödenecek vergiye şümulü yoktur.  Mali Açıdan Bir Sorun Varmı dır ?  Mali açıdan hiçbir sıkıntı söz konusu değildir. Çünkü alınan ürünlerin hepsi faturalandırılmaktadır. Bu konuda hiç bir sıkıntı söz konusu olmamaktadır. Türkiye’de network marketing’ i Yasal Yapan serbest piyasadır, serbest piyasa da dünya ticaret örgütü kapsamındadır, Türkiye de DTÖ ye bağlıdır, aşağıda dünya ticaret örgütüne bağlı olan ülkeler yer almaktadır.

  DTÖ’ nün 153 üyesi bulunmaktadır. Son katılan üye 2008 yılında örgüte dahil olan Cape Verde ‘dir Antigua ve Barbuda, Arjantin, Avustralya, Avusturya, Bahreyn, Bangladeş, Barbados, Belçika, Belize, Bolivya, Botsvana, Brezilya, Brunei, Burkina Faso, Burundi, Kanada, Orta Afrika Cumhuriyeti, Şili, Kolombiya, Kosta Rika, Fildişi Sahilleri, Küba, Kıbrıs, Çin Halk Cumhuriyeti, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Cibuti, Dominik, Dominik Cumhuriyeti, Mısır, El Salvador, Estonya, Finlandiya, Fransa, Gabon, Almanya, Gana, Yunanistan, Grenada, Guatemala, Gine, Yeni Gine, Guyana, Honduras, Hong Kong, Macaristan, İzlanda, Hindistan, Endonezya, İrlanda, İsrail, İtalya, Jamaika, Japonya, Kenya, Kore Cumhuriyeti, Kuveyt, Lesoto, Liechtenstein, Lüksemburg, Makau, Madagaskar, Malavi, Malezya, Maldivler, Mali, Malta, Moritanya, Mauritus, Meksika, Fas, Mozambik, Myanmar, Namibya, Hollanda, Hollanda Antilleri, Yeni Zelanda, Nikaragua, Nijerya, Norveç, Pakistan, Paraguay, Peru, Filipinler, Polonya, Portekiz, Romanya, Saint Lucia, St. Vincent ve Grenadalar, Senegal, Sierra Leone, Singapur, Slovakya, Slovenya, Güney Afrika, İspanya, Sri Lanka, Surinam, Swaziland, İsveç, İsviçre, Tanzanya, Tayland, Togo, Trinidad ve Tobago, Tunus, Türkiye, Uganda, İngiltere, ABD, Ukrayna, Uruguay, Venezuela, Zambiya ve Zimbabve’ dir.


  CEVAP: ÖRNEĞİNİ VERDİĞİNİZ HANGİ MESLEK GRUBUNDAN ÇALIŞIYORSUNUZ.

  BU KONUYU YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLER İLE TARTIŞINIZ. BİLGİLER TAMAMEN MEVCUT UYGULAMANIZLA BAĞDAŞMAMAKTADIR.
 • ahmet budak / 18 Nisan 2010 03:17

  goldmine international

  sayın editör Türkiye de 1 aydır faaliyette olan goldmine ınt adlı bir networkmarketing sistemi daha geldi.. bunu arastırıp bilgileri bizimle paylasırsanız sevinirim..

  CEVAP: Araştırıldıktan sonra bilgi web sitemize eklenecektir.
 • ankara / 13 Nisan 2010 20:36

  kesinlikle yayınlanan haberlere katılıyorum sahtekarlıktan baska bırsey degıl paraya ıhtiyacı olan ınsanlar kandırılıyor malesef. nısanlım da buna dahil.ama kım ne derse desin ben asla güvenmıyorum ve inanmıyorum yapılan hersey sahte.çok araştırdım hep aynı seylerle karsılastım ınsallah ben yanılırım.lütfen gözünüzü acın.bu kadar kör olmayın helal yoldan kazanmak varken neden kandırılmaya göz yumuluyor kı.
 • kerem donuk / 1 Nisan 2010 14:03

  karalama adına yapılan yorumlar

  arkadaşlar sizler oldukca basit ifade ve yorumlarla insanların yaptığı işleri olumsuzlaştırmaya gayret gösteriyorsunuz yok size telefon açarak prestijli bir şekilde davet ediyolarmış yok efendim sizi kandırma dersleri alıyorlarmış yok hazır cevapları varmış yok iş hızlı bi şekilde anlatılıp kafa karışıklığı ile insanların hayallerini sömürüyorlarmış muşalr müşler mışlar anlayamıyorum neyi amaçladığınızı bu yorumlarla dünyanın sayısız ülkesinde yasal ilkeli bir şekilde çalışan türkiyede resmi olarak ticaret odasına kaydı bulunan bağımsız temsilcilerininde yakın bir zamanda vergi ödemesi için maliye bakanlığıyla görüşmeleri son aşamaya ulaşmış bir şirketin ve bu şirkette bağımsız temsilcilik yapan yaklaşık 250 bin kişinin ekmeği emeği ve haysiyetini zedelemektir sizin yaptığınız yahu siz hiçmi ticaretle meşkul olmadınız pazarlama stratejilerinden haberinizdemi yok size tavsiyem gidin ticarti pazarlamayı ve onların stratejilerini bi araştırın amacınız belli sizin işinizden başka tüm iş dalları ve ticaret sektörlerini eleştirmektir pazarlamada eleştirecek pek çok yön var orada size cok malzeme var ben diger network firmalarındada görev yaptım organizasyon oluşturdun belki siz kısa donla geziyordunuz ozaman onlarında etkili birçok satış yöntemi var tabi sizin lisanınızla konuşacak olursam kandırma yöntemi var mesela ismini vermicem {sebebi ben insanların ekmek yediği bir işle ve haysiyetleriyle oynamak istemem ]başka bir network sistemi ve salıklı yaşam ürünleri satan bir firma insanları otel gibi vs yerlere cagırarak kürsüye sözde kazanan insanları çıkararak şukadar zaman dır bu işteyim şu kadar kazanıyorum alkışlar haha gülüşmeler falan vebunun gibi verileblecek bir çok örnek var mesela söylemlerde şu biz insanlara bir şey satma amacında değiliz biz insanların sağlıklı yaşamasına yardımcı olmaya çalışıyoruz yok canım başka işin yok da insanlığa yardımediyosun amacın para kazanmak bırak hikayeyi bakın ben de sizinbi gibi yapıp diğer firmaları çalışma stratejilerini olumsuz yorumlamaya kalkarsam ansiklopedi yazarım uzun lafın kısası herkezin işine ve sahsiyetine saygı gösterin ve bu boş yorumları bırakın ve işimizi nasıl geliştiririz onun peşine düşün saygılarımla....


  CEVAP: DELİKANLI GİBİ ŞURAYA KOYUN İŞİN MATEMATİĞİNİ YAYINLAYALIM.

  ŞİRKETE NE KALIYOR?
  SİZE NE KALIYOR?
  BİZİM DEVLETE NE ÖDENİYOR?

  HADİ BAKALIM. HODRİ MEYDAN
 • CENK / 31 Mart 2010 14:32

  QUEST

  vatanperverlik bu yazılarla olmaz.bu devlet bişeyler yapmak istiyosa okadar işsiz insanın sorununu çözsün.terörü bitirsin internet üzerinden yapılan alışveriş kimi ilgilendirir.Ömrünüz bu insanları koyun gibi uyutmakla gecti şimdi herkes bişeyler yapıyo die para kazanıyo gözü açılıyo die VATANPERVERLİK TEN BAHSEDİYOSUN bu işi yapan insanlar senden daha düşkün vatanına.TŞK


  CEVAP: TABİ O YÜZDEN VERGİ KAÇIRIYORSUNUZ.
 • ece / 31 Mart 2010 13:51

  osmana ağıt

  osman ''bedava peynir sadece fare kapanında var''demiş kendisi böylelikle insan psikolojisini anladığını falan düşünüyor herhalde..her işin bir yöntemi ve stretejisi vardır osman ilk etapta etrafına bak ve her işte bir yöntemin olduğunu tespit et...bedava peynir elbette sadece fare kapanında var işte onun içindir ki bu iş ne fare kapanıdır nede bedava peynir arayanların yeridir...vergi konusuna gelince görüşmeler sürüyor site editörü şirket zaten gümrük vergisini ödemeye başladı şimdi ise yetkililerle görüşmeler sürüyor bakalım sonrasında neler üreteceksiniz...def olsun falan derken hangi ''duygularla'' bunu yazdın onu anlayamadım izah edersen daha ii olur....
 • osman sancar / 31 Mart 2010 09:24

  Quest bilmecesi

  Questnet denen firma öyle bir sistem ve planla hazırlamış ki : sizi listesine yazan questçi arkadaşınız plan ve program dahilinde sizin merakınızı kabartıp randevu koparıyor.Telefon açarak size diyorki arkadaşım osman ben ilginç bir iş ile tanıştım. Ben bu işe çok ciddi bakıyorum. Sana söz veremem ama gelirsen işi beğenirsen belki birlikte çalışabiliriz (bunu söylemekle pirestij sağlamış oluyor) diyor ve randevu zamanını bilirleyip sizin oraya yalnız gelmeniz sağlanıyor.Siz ne işi falan diye sorarsanız size telefonda sana açıklayamam bazı evraklar var göstermem lazım diyor sizde merakla davete evet diyorsunuz.Randevu saatinde buluşuyorsunuz ve sizi bir home ofise götürüyor.Sizin sorabileceğiniz bütün sorulara arkadaşınızın bir hazır cevabı var. çünkü o önceden ezberledi.

  Ofiste bir masa dört sandelye ve üç kişi sizi bekliyor. Burda 45dak. Tanıtım yapılıyor . Adam öyle hızlı anlatıyorki aklınız şeşbeş oluyor. Size internet adresleri yazılı bir kağıt veriliyor (hepsi ingilizce siteler)araştır diye.. Vidio seyrettiriliyor.Bir kitap okumanız için veriliyor . 3 noktayı hatırlatarak sizi yolcu ederler. Artık bundan sonrası ekip işi.. size sık sık telefon açarak araştırıp araştırmadığınız soruluyor. Sorularınız olacaktır illaki ama hazır cevapları vardır .Sizin soracağınız bütün soruları bilirler ve cevaplarını ezberlemişlerdir. Zaman çok kısa derler . Birkaç kişi yanınıza gelir ziyaret babında. Size eğitim vereceğiz derler. Ne iğitimi vereceksiniz diye sorarsınız. İnsan psikolojsini öğreteceğiz derler. Size insanları kandırmasını öğreteceğiz demezler. Size milyon dolarlardan bahsederler. Sizde hayalleriniz peşinde en az 1000 tl vererek üye olusunuz.

  Artık siz bir yabancı devlet askerisiniz ve arkadaşlarınızı ve devletinizi dolandırmanın yollarını arayacaksınız.

  ARKADAŞLAR BÖYLE OYUNLARA GELMEYELİM. BEDAVA PEYNİR FARE KAPANINDA OLUR


  Cevap: Süper tespit. Arkadaşımızı tebrik ediyoruz.

 • zekı tasçi / 27 Mart 2010 16:39

  q net arştırmaları

  sitenizde yazılan tüm yorumları okudum ve gördümki qnet sisteminin ne olduğunu gerek siz olumsuz haber yapanlar gerekse sistemin içinde olupta içinde lduğu sistemi tanımayanlar bu işin işlyeşini bile anlamamışsınız bende hem sizlri hemde bu siteyi dolaşan kişileri bilgilendirmek için bir yazı yazmaya gerek duydum 1 q net network marketing sistemini kulanmaktadır bakın network marketing sistemi ile çalışmaktadır demiyorum kulanmaktadır diyorum ecomerce yani eticaret yöntemini kulananarak ürünlerini satar fakat sisteme dahil edilen üyelere ürün sattırmaz yani kimse al kardeşim şu ürünü diyerek kimseye ürün verilmez burda mlm sistemi kulanılır yani işte kardeşim şirket bu ürünleri bu networkmarketingin gelişmiş hali olan organizasyon ticareti bu şimdi ister bi ürün alır şirketin müşterisi olursun istersen sende bir ticeret ağı oluşturur sistemden para kazanırsın denir yani kişi özgürdür he bunun aksini uygulayanlar ise zaten şirketin politika ve prosedürlerini ciğnemiş olur ve bunu yapanı ispatını kanıtı ile şirkete bildirildiğinde ise o kişinin t c si iptal edilir A birde sitedeki yorumlar arasında bu sistemin networ veya mlm olmadığını idda edenler var bunlarda dünya doğrudan satış dereğine bağlı dsas doğrudan satış singapur derneğine bakıp orada amvey horblaıfeşirketleri ile beraber q netide göre bilirler ayrıca mlmıa yani uluslar arası mlm derneğinin sitesine bakıp şirket yöneticilerinden donna maria imsonun mlmıa nın en prestijli ödülüne aday olduğunu görebilir.


  Cevap : Tamam olabilir. Neden Türkiye'de şubesi yok. Neden faturası yok. Neden Türkiye Cumhuriyeti'ne vergi ödemiyor. Bizim derdimiz firmanın üyeleriyle değil. Bizim derdimiz Türkiye'den elde ettiği kazançtan örnek olarak 1.000.000 dolarlık işlemden %18 KDV VERGİSİNİ KAÇIRIYOR OLMASI ve Ayrıca 1.000.000 dolardan GELİR VERGİSİ EN AZ %20 KAÇIRIYOR OLMASI. Bu da basit bir hesapla 380.000 dolar demektir. Hani nerde bu para? Ödesin vergisini, çalışsın TC yasalarına göre kimsenin bir itirazı yok. Çok kolay bu değil mi?! O halde yapsın. Vergisini ödemiyorsa O ZAMAN DEFOLSUN TÜRKİYE'DEN.

  Anlamanızı istediğimiz nokta Vergi meselesi. Türkiye'den onca para kazanan bu şirket sizce neden vergisini ödemiyor olabilir. Tek sebep var, YASAL BİR ŞİRKET DEĞİL.
 • mehmet emin / 22 Mart 2010 23:28

  büyük düşünemeyen halkım

  arkadaslar bende bu sistemin ıcındeyım cok sukur kazanıyorum.öteden beri bildiğimiz bişey var büyük insanların buyuk olusumların düşmanları da buyuk olur...
  burada veya herhangı bır antı quest sıtede yazı yazan sahısları arastırma ımkanınız olursa daha net sonuclara ulasabılırsınz.ben arastırdım.cogu quest fırmasına rakıp bır fırmanın elemanı yada satış uyesı.bundan dogal bısey olamaz....takdir sizin
  SIRADAKİ HAYALİM NEYDİ ACABA ...
 • kemal uslu / 22 Mart 2010 12:44

  haram para tatlıdır

  ben olaya manevi yöndem bakıyorum.gerçekten bu insanlarımız çok saf ve bilinçsiz bir tane hocanın caizdir demediği bir işi nasıl yapıyor bu insanlar anlayamıyorum. allah ıslah eylesin sizi...
 • yusuf ayan / 21 Mart 2010 12:21

  herkes bu işi yapamaz

  devletimiz gümrükten geçen ürünlerden para alıyor ve her insanda bu işi yapamz zaten kendini bilmeyen hedefi hayali olmayan kişiler yapamazlar korkak kişiler yapamaz ben hep işci kalıcam diyen yapamaz
 • Bilir Kişi / 19 Mart 2010 19:00

  VERGİ KAÇAKÇILARINA HİZMET EDEN TÜRKLER BU ÜLKEDE YAŞIYORLAR

  NERDESİN EY MALİYE DUY SESİMİ

  Ülkenin maddi serveti yurt dışına kaçırılıyor ve sen bunları görmüyorsun.

  Bir quest.net üyesinin dediğine göre ayda en az 1.000.000 dolar para quest.net firmasına üyelik ücretleri olarak ödeniyor.

  UYKUNDAN UYAN EY MALİYE BAKANLIĞI

  Bir ayda 1 milyon(1.000.000$) dolar yurt dışına türklerin parası gidiyor ama sen görmüyorsun duymuyorsun ey maliye bakanlığı. Türk evlatlarının paralarını para kazandırıyoruz diye vakum gibi yurt dışına kaçırıyorlar ve ülke olarak en az 200 bin(200.000$) dolar VERGİNİ ALMIYORSUN. UYAN MALİYE UYAAANNN.

  Sahte türkler vatanın parasını kaçırıyor uyaannn.
 • İbrahim doğrusöz / 18 Mart 2010 17:27

  Cevap arayanlara

  Türkiye Dünya Ticaret Örgütü ne bağlı ülkelerden biridir.DTÖ göre internet üzerinden yapılan alışverişlerden vergi alınmaz.Ayrıca şirket vergi olarak gümrük vergisini veriyor zaten.Bunun yasaklanma ihtimalini ben görmüyorum.İsteyen dilediği yerden alışveriş yapmakta özgürdür(yasadışı ürün olmamak kaydıyla)Soruyorum size maliye bakanlığı 3yıldır Questnet ten yapılan alışverişlerin farkında değilmiydi.Bu işin kötüde olsa reklamı yapılıyor.Gerçekler ortaya çıkacak ve herkez Questnetçi olacak önyargıların olması normal insan bilmediği şeye karşı önyargılıdır
 • Mehmet Aydın / 18 Mart 2010 13:06

  yalan haber yapmayın

  www.networkmarketinghaber.com böyle bi te yapmışsınız sizi tebrik ediyorum. ama dogruları yazmanız konusundada ıyarıyorum. zaman gazetesini referans göstererek Quest.net ile ilgili yapmış olgunuz haber yalan haber siz acaba Bill GATES adını hiç duydunuzmu ? googlede arattır çok rahatlıkla ilgili haberlere ulaşabilirsin... Quest net dünyanın en hızlı büyüyen holdinglerinden biridir Bill GATES bile bu şirketin adını ve yaptıgı işi bi konferansta tebrik etmiştir. ...
  ama tabiki size yetmez bu nedeninide anlamış degilim türkiyede bir grup insan bu işe neden bukadar karşı çıkıyor ? meyve veren agaç taşlanır acaba onun içinmi şahsen ben bu sistemle yeni tanıştım 2 gün önce tanıtım aldım bu kadar olumsuz yazılara ragmen sisteme dahil olacam çünkü neredeyse bütün arkadaşlarım bu sisteme girmiş ve en az kazananı ayda minumum 1.500 $ kazanıyor oda 3 ay önce sisteme girmiş 9 ay önce sisteme giren bi arkadaşım şuan 12.000 $ kazanıyo ve bunların hepsi belgeli kendi gözümle bütün banka hesaplarını inceledim. sonuçta dünyada kabul edilen networkmarketing bi kanunu var bundan haberiniz varmı elini kolunu sallayan networkmarketing işi yapamaz bunu siz daha iyi bilirsiniz. emin olun Quest.net diye bi şirket türkiyede kurulmuş olsaydı ve sahibi ve yöneticileri türk olmuş olsaydı bu sisteme kesinlikle güvenmezdim ve girmezdim.Dünyada Quest.net işini yapan 5.000.000 dan fazla Quest.net çi oldugunu biliyormuydunuz ? biraz araştırmanızı tavsiye ediyorum bu şirket nerelere sponsor olmuş kimlere yardım yapmış ----neymiş basit bi ofismiş bu şirketi duyalı daha 2 gün oldu afedersiniz ama çok komik geldi bana bence siz bile inanmıyorsunuz sadece kendininzi ve sizin sitenize girip bu haberleri okuyanları kandırıyorsunuz....sizin adınıza gerçekten üzülüyorum. Saglam dogru ve dürüs haberleri yayınlıyacagınız bi başka bi günde buluşmak dilegiyle esenlikle kalın...
 • kenan kaya / 17 Mart 2010 22:47

  yok öyle birşey

  şu an türkiyede yapılmakta olan quest.net yani network marketing(internet üzerinden alşveriş) aracılığıyla insanlara güzel bir iş imkanı sağlamaktadır fakat hyırlı işin muzır mazeretleri çok olur mesala üst kıtada yazılan yorumda bu sıkça görülüyor bu sıralar bunları yazanlar bu işin içinde kendi reklamlarını yapmakla beraber satmış oldukları(gazete,derg,televizyon .vs)gibi haberlerle kendi drajı yükselmekten başka hiçbirşey değil yaklaşık 1.5 yıl önce haber özel aracılığıyla bu işin üzerine gidilmiş ama hiçbirşey kanıtlanamamıştır ve haber özel proğramı bunun üzerine özür dilemle yetinmiştir bunun üzerine şirket yetkilileri dava açmış ve yayın yapmış olduğu kanaldan kaldırılmıştır iyiki varsın q.net yazılarımız bununla sınırlı kalmayacak her konuda cevap vermeye devam edeceğiz saygılarımızla
 • quest mağdurları sözcüsü / 17 Mart 2010 19:24

  niye hala firmadan cevap yok

  Quest.net firması hala bu habere cevap verebilmiş değil.

  Çaresiz ve günden güne kan kaybeden quest üyeleri birer birer üyelerinin işi bırakma haberlerini duydukça iyice içinden çıkılmaz hal almaya başladılar.

  Bu nasıl bir firmacık ki üyelerini bu kadar zor durumlarda bırakıyor.

  Türkiyede yasal olarak çalışan diğer şirketlerin başına böyle bir şey gelmiş olsaydı resmi bir şirket olduklarından hemen duruma müdahale ederler ve haber sahiplerini dava ederlerdi.

  Ama yazık ki öksüz ve yetim olan firmacık üyeleri kendilerini savunan bir yetkiliden bile mahrumlar.

  Özür dilerim mahrum mu dedim. Hayır zavallı sözde firmaları Zaman gazetesinin haberine yenik düştü.

  Demekki yakında başlayacak olan TELEVİZYON HABERLERİ ile firma üyeleri tamamen bitişe geçecek.

  Çok normal. Kül dağının üzerine ev yapılmaz.

  GEÇMİŞ OLSUN
 • ece katık / 16 Mart 2010 19:28

  h

  bana kalırsa boş konusyosunuz zaman gazeteside boş konusuyor belden asağı vurmaya calısıyosunuz hep hani sizin etik değerleriniz siz bu siteyi yapmak ve questi karalamak için kaç para maaş alıyorsunuz...söylediğiniz cok sacma yok suna parti yok buna parti veriyomus..eğer böyle bir mantığa sahip olan şirket yöneticileri sizin söylediğiniz mantıga göre şirketinide görkemli yapardı..sırf haber olsun diye haber yapan zaman gazetesi yalanın dolanın daniskasını yapıyor zaten ne idüğü belirsiz bir gazetedir kendisi....
 • hüseyin / 16 Mart 2010 16:57

  questnet

  herkez bir yorum yazmış bilip bilmeden benim queste büyük bir organizasyonum var org avukatı var polisi var amiri var siz neyden bahsediyorsunuz quest 3 yılda türkiyede büyük bir potansiyele sahip oldu bağzı arkadaşlar yazmış neden şirketiniz bu kadar tepkide sessiz kalıyor ..gereken cevap gelicek şirketten şirketi kötüleme olayına gelince ben bütün network şirketlerini hiç bir zaman karalamadım daha tersine faydalarını bile savundum ve savunacagımda.neden tartışma odağı quest söyleyim çünkü hızlı büyüdü taş koyulmaya çalışılıyor şunuda gördüm sırf facebookta questi kötülemeye yönelik gurup açmışlar sonradan anlaşıldıki o gurup diğer network şirketlerinde çalışanlar buda ispat edildi . ayıp denilen bişey var neden insanların gelecekleriyle oynuyorsunuz . ama bunun cevabı fazla sürmeyecek .questin türkiyede ne yapacagını göreceksiniz...siz devam edin yorumlarınızaa
 • networkmarketinghaber.com / 15 Mart 2010 00:36

  VE GERÇEK ORTAYA ÇIKTI

  Tartışmanın odağındaki şirket Quest Net'in merkezinde tabela bile yok!!!

  İnternet üzerinden zenginlik vaadiyle milyonlarca kişiden para toplayan Quest şirketi, birçok ülkede yasaklandı. Şirketin Hong Kong'daki merkezini müşteri kimliğiyle gezen Cihan Haber Ajansı muhabiri, ilginç durumlarla karşılaştı.

  Tabelasız, küçük bir ofisten yönetilen "saadet zinciri", insanları etkilemek için birbirinden ilginç yöntemler uygulamış.

  Türkiye'de birçok insanı tuzağına düşürerek çok büyük miktarda para toplayan Hong Kong menşeli Quest şirketinin, saadet zinciri olduğu ortaya çıktı.

  İnternet üzerinden zenginlik vaat eden Hong Konglu quest.net sitesi, ABD ve Hindistan gibi büyük ülkelerin yanı sıra özellikle Kamboçya, Sri Lanka, Bangladeş, Afganistan, İran, Malezya, Endonezya ve Nepal gibi fakir ülkeleri hedef seçmiş.

  Bu gibi ülkelerde politikacı ve işadamlarına görkemli partiler veren ve bu sayede tanınmayı başaran firma, Sri Lanka'da bazı politikacılara Monaco'da bedava tatil imkanı sunarak fakir insanları etkilemiş.

  Hindistan'da ise yaygın bir inanış olan Hinduizm'deki 'fil başlı tanrı Pillayar'ı kolye başlıklarına basarak insanların dini duygularını istismar etmiş ve büyük satış rakamlarına ulaşmış. Hindistan'da halkın altın ve ziynet eşyasına düşkünlüğünden yararlanan firma, bununla da kalmayarak bu ülkedeki adını, dikkat çeksin diye şirket ismini Gold Quest diye değiştirmiş.

  Şirket Türkiye'de ise Quest ismiyle faaliyet gösteriyor.

  Firma en geniş faaliyetlerini ise İran'da gerçekleştirmiş. Yaklaşık 600 bin kişi, zengin olma hayaliyle bu firmaya üye olmuş. Daha sonra hükümetin yasaklaması ile İran'daki faaliyetlerine son vermek durumunda kalmış.

  Şirket Nepal'de bir oluşum içine girerek yaklaşık 15 bin kişiden para toplamış. Sri Lanka'da ise özellikle de köy ve kasaba kesimlerinden 3 bin ile 5 bin genç aynı duruma düşmüş. Mağdurlar paralarını geri alamamış; ama firma, ülkede yasaklanmış.

  Firma, yurtdışında topladığı paraları garanti altına almak için hemen Hong Kong'a aktarıyor.

  Şirketin anavatanı Hong Kong'da iki irtibat merkezi bulunuyor. Biri merkez, diğeri ise büro. Hong Kong adası, Wan Chai bölgesindeki ofisi oldukça küçük. Fenwick Caddesi Jübilee Center 12'nci kattaki ofise, birçok bar ve gece kulüpleri arasından geçerek varılıyor. Firma yasal olarak var olmasına rağmen aslında sadece sanal ortamda mevcut ve bu ofis kolu, çalışan birkaç görevlinin girip çıkması için düşünülmüş. Kapısında tabela bulunmayan ofisten içeri girildiğinde öncelikle ışıltılı bir vitrin göze çarpıyor. Vitrinlerin içerisinde Bernhard H.Mayer, Calvin Klein, Davidoff, Paco Rabanne ve F1 Race ürünleri gibi lüks ürünler dikkat çekiyor. Ancak daha sonra ziyaretçilere verilen ürün kataloglarında ve internet sitesi ürün yelpazesinde ise bu ürünlerin çoğu mevcut değil.

  Amezcua marka 'pozitif enerji yayan' ürünleri anlatmaya başlayan satıcı, ürünün çok önemli olduğunu ve vücuda çok faydası bulunduğunu iddia ediyor. Oysa verilen ürün kataloglarında ise 'faydası olmuştur, olabilir, katkı sağlar' gibi yuvarlak ifadelere yer veriliyor.

  Vitrinde ayrıca içerisinde Hindu ve Uzakdoğu inançlarına ait sembollerin bulunduğu kolye ve rozetler dikkat çekiyor. Aralarında Diana, Papa ve Hz. İsa'yı temsil eden figürlerin ve 'İsa'yı takip edin', 'Benim ışığımı takip eden karanlıkta kalmaz' gibi yazıların bulunduğu süs eşyaları ve ayrıca Hıristiyan haçı şeklinde tasarlanan birçok kolyeler de mevcut.

  Ofiste bilgi almak için uzun bir süre bekledikten sonra adının Mark olduğu söyleyen Hint asıllı bir görevli, yanımıza gelerek ne istediğimizi soruyor. Bilgi almak ve abone olmak istediğimizi söyleyince şüpheli bakışlarla bizi süzdükten sonra küçük bir broşür çıkarıyor. Broşür, Bio-Disk adı verilen ve içilen sudaki negatif enerjiyi yok edip temizleyen bir özelliğe sahip bir cihaz hakkında. Yetkili, suların nasıl kirlendiğini broşür yardımıyla anlatıyor ve cihazın nasıl temizlediği hakkında bilgi veriyor. Ürünün denenmesi talebine olumsuz cevap veren görevli, ancak abone olunması ya da abone olmadan satın alınması halinde kullanılabileceğini söylüyor. Ürün için istenen ücret ise 4 bin 290 Hong Kong Doları (825 TL). Nu-Clear adında bir firma ise aynı su arıtma aletini kullanarak ve aynı zamanda fazladan başka ürünler de ekleyerek oluşturduğu bir su arıtma cihazını 240 liraya satıyor.

  Dikkat çeken bir diğer nokta da firmanın ofisinde bulunan damacanada söz konusu cihazın bulunmaması. Bunun sebebinin sorulması üzerine Mark, cihazı evde kullandığını ve çok memnun kaldığını ifade ediyor. Firmanın sattığı ürünleri, Çin'in büyük ticaret sitesi alibaba.com'da da çok ucuz fiyatlara bulmak mümkün. Şirketin Mark isimli görevlisi, yapılan işte kâr marjının çok yüksek olduğunu, üye olanların haftada 250 ile 15 bin ABD Doları arası kâr edebileceğini söylüyor. Kendisinin dokuz yıldır bu işin içinde olduğunu ve çok iyi para kazandığını ifade ediyor. Ancak Hong Kong'da havaların biraz soğuk olmasından dolayı giymiş olduğu berenin yırtık olması dikkat çekiyor.  KAYNAK : ZAMAN
  HABERİN ADRESİ : http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=961392

 • networkmarketinghaber.com / 6 Mart 2010 14:22

  Bekliyoruz

  Quest.net enternasyonel firmasının çalışanlarına buradan sesleniyoruz neden şirketiniz olumsuz yorumlara karşı sizleri muhatap bırakıyor ve sizler neden bu kadar çok olumsuz yorum ve görüşlere maruz kalıyorsunuz.

  Acaba firmanızın neden bir yetkilisi çıkıpta bakın bu bizim vergi levhamızdır diyemiyor.

  Çok ilginçtir ki firmanızdaki üyeler Türkiye'nin parasını yurt dışı kaynaklı bir firmaya göndermekte ısrarlı.

  Kurun kendi Türk firmanızı , kurun aynı sistemi, ödediğiniz paralarla başka bir ülkenin adamını zengin edeceğinize paranız kendi ülkenizde kalsın ve kendi ülkenizdeki insanlara yasal bir iş sunun. Aynı zamanda Para ülke de kazansın devlette bundan vergisini alsın.

  Kazandığınız paranın Stopajı olan %20 yi firmanız bizim ülkemize ödüyor mu ?

  Türkiye'de yasal çalışan tüm yurt içi ve yurt dışı kaynaklı firmalar hem sattıkları ürünlerin vergilerini gerçekten öderken ve kazandığınız gelirlerinde stopaj vergisini öderken neden sizin firmanız bu ülkeye vergi ödemiyor..

  Sebep malum: bir kere girdim parayı da kaptırdım. Şimdi başkalarından bunun acısını çıkarmak zorundayım.

  Herkes aldanabilir ancak kendi ülkesini düşünen kişileri aldatamazsınız.

  Allah bir kulunu doğru yola döndürmedikçe kul doğru yolu bulamaz. Allah bir kulunu doğru yola çevirdiyse kimse onu başka yola çeviremez.

  Durum çok açık. Biz firmanızdan şunu istiyoruz. Gelsin Türkiye'de açsın şubesini. Aldığı paraların vergisini ödesin, sizin kazandığınız paraların vergisini ödesin.

  Başka bir şey istemiyoruz.

  Laf salatası yapmayın. Atı alan üsküdarı geçmiş gibi saçmalıklarla insanların beynini yıkamayın.

  Biz asla bu firma Türkiye'de kendi şubesini açmadan çalışmasını uygun görmüyoruz.

  Bizim dediğimize göre mi çalışacak tabiki hayır. Ama daima doğru yola girinceye kadar karşısında olacağız.

  www.networkmarketinghaber.com
 • networkmarketinghaber.com / 5 Mart 2010 16:11

  Serbest Bölge Vergi Muafiyeti Kaldırılmıştır.

  7.4. Serbest Bölgelerde Elde Edilen Kazançlara İlişkin İstisna

  3218 sayılı Serbest Bölgeler Kanununda 5084 sayılı Kanunla yapılan değişiklik ile serbest bölgeler gümrük hattı dışında sayılmış; bu bölgelerde gümrük ve kambiyo mükellefiyetine dair mevzuat hükümlerinin uygulanmayacağı belirtilmiş; işletmeci ve kullanıcıların yatırım ve üretim safhalarında Bakanlar Kurulunca belirlenecek vergi dışı teşviklerden yararlandırılabileceği hükme bağlanmıştır. (3218 sayılı Kanun Madde 6)

  3218 sayılı Kanuna 5084 sayılı Kanunun 9 uncu maddesiyle eklenen geçici 3 üncü maddede de, serbest bölgelerde 06.02.2004 tarihi itibarıyla faaliyette bulunmak üzere ruhsat almış mükelleflerin, faaliyet ruhsatlarında belirtilen süre ile sınırlı olmak üzere bölgelerde gerçekleştirdikleri faaliyetler dolayısıyla elde ettikleri kazançları gelir ve kurumlar vergisinden istisna edilmiştir.

  3218 sayılı Kanunda yapılan değişikliklerin incelenmesinden de anlaşılacağı üzere, bölgelerde vergi mükellefiyetine dair mevzuat hükümlerinin uygulanması sağlanmış, tam ve dar mükelleflerin bölgedeki gelir ve kurumlar vergisi muafiyetine son verilmiştir.

  Serbest bölgelerde faaliyette bulunan mükelleflerle ilgili olarak, 4 Eylül 2004 tarih ve 25573 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 85 Seri No.lu Kurumlar Vergisi Genel Tebliğinde ayrıntılı açıklamalara yer verilmiştir.

  Bununla birlikte 5084 sayılı Kanundan önce veya sonra faaliyet ruhsatı almış olanların Serbest Bölgelerdeki imalatlarının satışı sonucu elde edilen kazançları Avrupa Birliğine tam üyeliğin gerçekleştiği tarihi içeren yıllık vergilendirme döneminin sonuna kadar gelir vergisinden istisnadır.
 • OKTAY ERDOGAN / 1 Mart 2010 23:24

  network

  Öncelikle şunu söylemek isterimki herkes vergiden bahsediyor bende herkes gibi hem fikirim benim düşmanım bile bu devlette vergi veriyorsa vergi vermemek düşmanımn düşmanı oluyor. Qustcilerin coguda netwok işi yaptıklarını sanıyorlar yanılıyolar ve bilmiyolarki türkiyedeki netwok işine zarar verdiklerini. ekleyin konuşalım oktayegon@hot herkese acık bi şekilde konuşabilirim çünkü bende eski Qustciyim saygılarımla
 • mustafa tınarözü / 28 Şubat 2010 15:26

  quest

  madem ki suç işliyorum beni ihpar et bi kanıt göster ben sana yasal oldunu kanıtlarım ayrıca bu ülkeye yurt dışında kurulan organizelerden nekadar para akışı oldunun farkında mısın bu güne kadar bu kadar haber yapıldı bende okadar karakola gittim bi ara gelin beraber karakola giderim siz suçlu çıkarsınız ben yine elimi kolumu sallar çıkarım siz kanıtsız hiç bir iş dalını suç layamazsınız asıl bu suç İT ÜRÜR KERVAN YÜRÜR
 • Quest.Net Cihan / 24 Şubat 2010 09:34

  sizi anlamakta zorluk çekiyorum

  şirketimiz hakkında yapılan tüm yorumları okudum ve açıkça söyliyeyim sizi anlamakta zorluk çekiyorum. herkez bi vergidir faturadır gidio öncelikle şunu belirtelim satılan her ürünün faturası var fakat maliye bakanlık onaylı değil TÜRKİYE'de resmi ofis açılana kadarda olmicak yabancı bir şirket bizim maliyemizden neden onay almak istesinki :) vergi ye gelince N.M dünya ticaret örgütüne(WTA) mensup her ülkede vergiden muaftır.sadece gümrük vergisi alınır. quest le çalışanlara vatan hainliği suçlaması yapıosunuz ama biz yasalara aykırı her hangi bi şey yapmıyoruz ve sürekli para dışarı gidio deniyo evet gidiyo ama azerbaycan danda TÜRKÜYE'YE giriş var ve herşeyi geçtim sizce 600-1000tl aylıkla çalışıp vergisini veren birisimi ülke ekonomisine yararlıdır haftada 3,000$-9,000$ gibi gelire sahip olupta rahat rahat para harcayabilen alış veriş yapabilen çevresindeki insanlara yardım edebilen biri mi ? eswaran da interpol de aranırken nasıl ülke ülke seminer için dolaşabilio oda ayrı bi konu :) ve bill gates de şirketin %10 hissesine sahip. onu niye kimse soylemio microsoft un kendi sitesinde quest le alakalı yazılar var heryeri araştıran sizler onları göremediniz sanırım gözünüzdem kaçmışş! tamam quest.net i sevmiyebilirsiniz ama bu şirketten ekmeğini kazanan binlerce kişinin de önünü kesmeye ve işini karalamaya hakkınız yok diye düşünüyorum

  Saygılarımlaa
 • Fatih Yerli / 11 Şubat 2010 18:25

  arkadaşlar yapmayın etmeyin ya kafayımı yediniz arayın kardeşim maliyeyi sorun quest.net sisteminde bir organizasyona katıldım diyin bu iş yasalmıdır yapılabilir mi yoksa yasal değilmidir diye sorun aldığınız cevaba göre gelin burda konuşun bende bu organizasyondayım ve bugüne kadar bir kişinin bile hakkını alamadığını görmedim yok öyle yok böyle önyargılı tutumlar sergiliyorsunuz arayın ya Maliye : 189
 • semi cam / 8 Şubat 2010 03:06

  bir ülke üreterek büyür......!

  Bir ülkenin büyümesi ve gelişmesi için üretim şarttır.Günümüz dünyası artık teknoloji çağını bitirmiş yeni bir çağ, gen çağını başlatmıştır...
  Şimdi biz bu durumda nerdeyiz; Üzülerek yorumları dinliyorum ÜÇ KAĞIT EKONOMİSİ'nin içindeyiz..
  Bu nedirya biz TÜRKİYE gibi herşeyin olduğu yapıla bilecek bir çok projenin olduğu ve 1 zeki insanın 10 tane insanı taşıya bileceği bir toplumuz. ACABA TEMBELMİYİZ...NASIL BİR ÜLKE SEVGİMİZ VAR...NE YAPIYORUZ.
  Öncelikle konuya şurdan giricem çaışmak en büyük ülke hizmetidir.Bugün ünüversite mezunlarımız böyle saçmasapan yabancı uyruklu insanlara hizmet için interneti kullanmak yerine işimi nasıl geliştiririm diye çaba gösterse bu ülkenin kaynaklarını dışa bağımlılıktan kurtaracak projeler üretse zaten böyle profesyonel aldatmacalar olmayacak. bu sistemler içindeki muhasebeci-doktor-avukat-hakim-savcı-komser vs. sayan arkadaşa sesleniyorum istisna insanları sıfatlarıyla deşifre ederek kendini haklı çıkarmaya çalışma onunyerine yarın çocuğun veya senin bu saçma sapan yabancının kurulmuş sistemin dışındaki insanın çocuğunu düşün insanları tuzağa düşürmeyin. yok şukadar gümrük vergisi falan bunları geç.
  benim için bu ülkede toprağını sevmek, vatanını sevmek,bayrağını sevmek,vergi vermek gibi değerleri demogoji konusu yapmıyacaksın; BUNLARI SÖYLEMEK KİMSEYİ AYRICALIKLI YAPMAZ BUNLARI MECBUREN YAPACAK VE SAHİP ÇIKACAKSIN, ŞUNU UNUTMUYACAKSIN BİZİM GİBİ İNSANLARIN YAPACAĞI ŞEY ÇALIŞMAK ÜRETMEK BİZ BU ÜLKEYE BORCUMUZU BÖYLE ÖDERİZ... öderiz ki yarın öbürgün benim üretimimi çocuğum kullanır veya daha iyisini üretir.
  lütfen insanları daha fazla kendinize alet etmeyin..
  eminim sisteminizde yabancı şirkete çalışarak iyi para kazanmışsınızdır. aç gözlü olmayın bu saçmalığa biran önce son verin. insanlar MESLEK ÖĞRENSİN...
 • networkmarketinghaber.com / 15 Ocak 2010 17:39

  Kapasite

  Kendi kapasiteniz Network Marketing iş modelini yapmaya yetecek kadar değilse maaşlı bir işte şansınızı deneyin.
 • networkmarketinghaber.com / 15 Ocak 2010 17:37

  İşini iyi yapan Türk Firmaları

  Yerli sermayeye çirkin iftira
  http://www.networkmarketinghaber.com/haber.php?haber_id=86

  Dikkatinizi çekeriz.
 • dragon22 / 15 Ocak 2010 17:34

  CEVAP

  YORUMLAR BURADA YAYINLANIR. EMAİL GÖNDERMENİZE GEREK YOK. TEKRARINDA YORUMUNUZ YAYINLANMAZ.

  1- şimdi siz diyorsunuz ki türk parası türkiyede kalsın eyvalla doğru söylüyorsunuz türkiyede 2 milyon gen işsiz ünüversiteli -liseli-ilk öğretim mezunu hangisi iş bulabiliyor madem sorun türkiye coğu işyerler,nde yabancılar calışıyor neden bunlar engellenmiyor 400 tl aylıkla bu paralar dışarı cıkmıyormu hic bir vergi vermiyorlar sen beb 3-5 10 kişinin düşünmesiyle bu işler olmuyor hadi ben o işi yapmıyorum ben altı aydır iş arıyorum neden iş bulamıyorum deceksin kırız var kırız yok varmış gibi gösteriliyor benim gibi binlerce kişi işsiz adi bir care bulalım adamın bakması gereken bir ailesi var nasıl gecindirecek iş yok türk şirketleri diyorsunuz ben bio bellında üyesisiyim 200 tl ürün aldım hepsi elimde kaldı kendim kullanıyorum neymiş away daha güzelmiş biz hep işin işimize gelen tarafından bakmayı seven milletiz.  2-cevap istiyorum

  network marketing haber diyorsunuz eyvalla cok güzel birşey ama fırma yazan yerde birtane türk network la uraşan fırmanın reklamı yok neden işte sis,z verdihiniz cevapların gercek yanıtı  3- cevap bekleniyor

  bana yorum yazan arkadaşların edebiyattan 10 alıp ekonomiden 0 aldıklarını tahmin ediyorum bakın burda bile rant kokuyor inşallah yazdıklarımı yayınlanır
 • networkmarketinghaber.com / 15 Ocak 2010 17:02

  Cihan Sarsar'dan Demogoji

  Demogoji  Demagoji, akılcı ve mantıklı çıkarım ve tartışmalardan ziyade, halkın isteklerine, önyargılarına ve korkularına dayalı olarak yapılan siyaset ve destek arayışıdır. Yunanca demos (halk) ve agogos (liderlik yapmak) kelimelerinin birleşiminden türemiştir. Genellikle üstün bir hitabet ve propaganda yeteneği gerektirir. Çoğunlukla, popülist kavramları kullanarak ve milliyetçilik duygusunu sömürerek yapılır. Demagoji yapan kişiye "demagog" denir.  Demagojinin kökenleri antik Yunan ve Roma medeniyetlerine dayanır.  networkmarketinghaber.com'un varoluş sebebi işin özünü bilmeyen doğru bilgi almak için doğru bilgi kaynağı arayan, duyguları samimi, niyetleri iyilikten yana olan insanların kandırılmaması içindir.  Sanırım gayet açık ve net.  Son olarak, çalıştığınız şirketin büyüklüğünü anlayabilmek için sizin çalışma hayatınızı ne kadar kolaylaştırdığına da bakmanız gerekiyor.  Bir şirket iş ortaklarını bu gibi gerçek iddialara maruz bırakıyorsa şirket şirket değildir. • cihan sarsar / 15 Ocak 2010 16:53

  cevap

  iyi güzelde türk şirketleride bu şekilde calışıyor var olanlar var kac kişi bunu desteklıyor bakın bakalım biobellinda erol corap turkcell diyorsunuzki turk sermayesi dişarı cıkmasın tamam ozaman türk telekomu neden satıldı bedaş naden satıldı bu faturaları dşarı cıkmıyormu hangimiz direndik hangimiz tekel işcilerrine destek verdik bana türkiyedeki bütün şirketlerin alt yapısına bak birtana yabancı olmayan şirket varmı yok var olanlarda batmak üzere burda bu paralar yurt dişina cıkmıyormu benim anlatmak istedihim bu cocola neden iciyorsun şampuan neden kulanıyorsun toz detarjan neden alıyorsun sabunla camaşır yıkasana cocoğuna neden bez alıyorsun carşaf balasana cocğuna en kaliteli ürün neden alıyorsun kumaş alıp diksene yani kısaca hayatımız yabancı olmuş ben diyorumki biraz araştıralım kötülemeden önce ben iyi demiyorum ama araştıralım
 • networkmarketinghaber.com / 15 Ocak 2010 15:46

  Cihan Sarsar'a Gerçek Cevap

  Sizin anlattıklarınız inanın duygu sömürücüğünden başka bir anlamı yok.

  Sormak istiyoruz: Çalıştığınız Quest.net(aksini idda etmeyin) gibi sizde bir yöntem geliştirin de Siz bu işi Türkiye'de yapın. Yapın da biz sizinle çalışalım.

  Neden ?

  Sebebi Türkiye'nin parası Türkiye'de Türk devletinin kasasına ve Türk insanına gitsin diye.

  Bizim size anlatamadığımız ve sizlerin anlamakta zorluk çektiğiniz şey şu: Türkiye'nin milyarlarca TL serveti Hong Kong kökenli bu firmaya kaçıyor. Neden bunu görmüyorsunuz.

  Sizler bunu göremeyeck kadar mı Vatanınızı sevmiyorsunuz. Anlayamıyoruz.

  Paranızı başka ülkelere kaptırıyorsunuz diyoruz.

  Harcadığınız paralarla aynı sistemi Türkiye'de yasal olarak yapabilirsiniz diyoruz.

  Neden anlayamıyorsunuz bizde bunu anlamıyoruz.


  Türkiye'nin parası dışarı kaçarsa biz buna sonuna kadar karşıyız. O kadar.
 • cihan sarsar / 15 Ocak 2010 15:40

  cevap


  arkadaşlar biz türkiyeye beşkeşcekiliyor demiyoruzbiz var olan bir işi neden bukadar itiyoruz bütün dünya bu işi kabul etmiş biz istesekte istemesekte bu iş yürüyecek gidin araştırın bu işte kimler var kimler yok benim bildihim polis- savcı -subay-avkat-hakim-doktor-hemşire-daha niceleri bu işle uraşıyor siz neyi tartışıyorsunuz ben bunu anlamıyorum türkiyede şu anda bu işi yapan 65 bin kişi var ve hızlı bır şekilde yayılıyor ben şunu sorayım 600 tl maaşla istanbulda gecine bilirmisin 5 nufus bu insanların tek cıkış yolu bu bence devlet vergi almadıhı hicbir işi türkiyede aktif hale getirmez benim tanıdıhım yeminli mali müşavirler -malıye memurları bu işi yapıyor burda kötü yorum yazan arkadaşlarımızın coğunun tuzu kuru ya baba zengin veya miras kalmıştır türkiyenin %50 ac 600tl maaşla gecinme derdinde faturalara durmadan zam gelıyor ozaman avon neden satıyor away daha nice networkmarketin sistemi sizin rahatınız yerinde atar tutarsınız ancak burda sen yamassan yapma yapanların önünü kapatma banada geldi bu i,şinteklıfi ben kabul etmedim ama yapanların önünüde kapatmadım ben araştırdım buişi her hafta türkiye bu işten 600 bin dolar geliyor türkiye bunun vergisini almıyormu sanıyorsun türkiye üzerinden avrupa ülkel dünya ticaret örgütüne kayıtlı tüm ülkelerde bu işler serbes araştırın görüssünüz
 • networkmarketinghaber.com / 15 Ocak 2010 13:48

  ülkeyi peşkeş mi çekeceksiniz

  Kıyas alınacak bir bilgi değil sizinki.

  Ülkenin gelirlerini kazançlarını başka ülkelere peşkeş çekmeyi hoş görecek bir akılsız düşünceyi kesinlikle kabul edemeyiz. • süleyman aracı / 14 Ocak 2010 18:03

  quest net

  arkadaşlar yorumlarınızı okudum herkes güzel yazmış iyisiyle kötüsüylekötüleyen arkadaşlarımızdan başlayalım bir yorumda okudum muhasebicilerden bahsediyorlar vergi hangi muhasebeci ver gi kacırmuyır hangi türk şirketi vergisini düzgün veriyor türkiyede kim hak ettihi paraya calışıyor önce kendi gözümüzdeki capağı cıkartalım ondan sonra başkalarının gözüyle uraşalım ben sizlere binlerce iş yeri sayayım kacak işci calıştırıyor kötü yorum yazan arkadaşlar etrafınızı bir araştırın bakalım kim yasaları tam ve doğru uyguluyor o vergi kacıranlar olmasaydı türkiye bu hale gelmezdi bu kadar dış borc olmazdı icersi af edersiniz pislik götürüyor siz honghong ta kurulan şirketi tartışıyorsunuz biz kendimize bakalım kendimizi düzeltelim ondan sonra başklarına laf atalım
 • Uğur Gürsoy / 6 Ocak 2010 22:20

  Vergi

  Herhangi bir ürünün vergiden muaf olması için serbest bölgede üretilmesi ve satılması gerekmektedir. Serbest bölge dışında herhangi bir devlete ait toprakta faaliyet gösteren firmanın sattığı her ürün için ödemesi gereken bir meblağ vardır. Bununla beraber ürün herhangi bir ülkenin sınırından giriyorsa vergisi ödenmek zorundadır. Quest.net'çilerin tezine göre internet üzerinden yurtdışından otomobil sipariş ederseniz %100'e yakın vergilerden kurtulursunuz. Yarı fiyatına otomobil sahibi olursunuz.
  Verginin ödenip ödenmediğini tüketici takip edemez. Tüketicinin yapması gereken işlem bu ürünün faturasını almaktır. Müşterisine faturasını göndermeyen şirket suç işliyor demektir.

  Bununla beraber Network Marketing ile kazanılan paranın vergisi yoktur gibi bir saçmalığa da kendinizi inandırmayın.
  Bu işten kazanılan para arızi kazanç olarak nitelendirilir. Yıllık 10.000TL'ye kadar vergisi olmaz. 10.000TL'den sonra ilk basamaktan (%15) vergilendirilmeye başlanır. Kişi bu vergiyi ödemekle yükümlüdür. Bu verginin ödenmemesi tamamen size bağlıdır, isterseniz ödemezsiniz. Ancak devlet bu paranın kaynağını sorarsa ve kaynağı bulursa, vergiyi cezasıyla beraber ödersiniz.

  Yanlış iş yapmayın, birbirinizi kandırmayın.
  Siz kimsiniz ki benim devletimden vergisi kaçırıyorsunuz?
 • xhan / 6 Ocak 2010 13:38

  Algilama Problemi

  Yahu dunyanin her yerinde oldugu gibi Turkiye'de de Quest.net calisanlarinin hayal gucu tavan yapmis durumda. Yahu el insaf insanlara urun mu satiyorsunuz siz?  Millete tatil satiyorsunuz TATIL!  Urun gumrukten giriyormus, gumrukte vergi kesiliyormus!  Yahu ********** anlamiyorum, sattiginiz urunlerin %90'i tatil paketi degil mi? Kullanil(a)mayan tatil paketleri!  Bunlar gumrukten gecis mi yapiyor?  Bu kadar mi insan zekadan mahrum olur.  Ayrica sizin urunleriniz gumrukten gecis yapsa bile siz hala PIRAMITSINIZ, devlet size vergi odetse dahi, temsilcilik verse dahi hala PIRAMITSINIZ!  Hadi diyelim Network Marketing Haber cahil, bizler cahiliz, Tum Turkiye CAHIL! Amerika cahil mi? Avrupa cahil mi?  Neden bu ulkelerin yasalari quest.net icin PIRAMIT sistemdir diyor?  Neden facebook'ta quest.net'in isminin yazilmasini dahi AMERIKA yasakliyor?  Bu kadar mi algi probleminiz var anlamiyorum. Quest.net HINDISTAN'da bile YASAKLANDI!  Hemen yanibasinizda IRAN'da yuz binlerce kisiye pes para etmez altin paralari KAKALAMADI MI bu quest.net? Bunlar mi 700$'lik urunler. Biodisc deyip duruyorsunuz, eczanelere sorun diyorsunuz!  Yahu Turkiye'de ve Dunyada tum doktorlar, tipcilar aptal! Bu Biodisc'in onemini kavrayamamislar. Bir tek Quest.net biliyor tip sektorunu.  Yahu sizin firmaniz NETWORK firmasi mi?  Neden DSA (Direct Selling Association) veya MLMIA (Multi Level International Association) Quest'e NETWORK sirketidir belgesi vermiyor!?  Bu dunyanin en buyuk iki network kurulusu da mi CAHIL?  Allah sizleri kandiranlari bildigi gibi yapsin, sizleri yapmasin cunku sizler inanarak hareket ediyorsunuz BILGISIZLIGINIZDEN!  Ama bile bile bu YALANLARA sizleri inandiran ve girdigi her ulkede 3-4 senede YASAKLANAN bu firma, TURKIYE'de de YASAKLANDIGINDA ne yazacaksiniz?  O zaman gulerek okuyacagim yorumlarinizi.  Simdilik calismalariniza devam edin, cunku en buyuk cahillik bilmediginiz bir seyi savunmaktir.  Devam Edin SAVUNMAYA!  Saygilarimla;  Enes
 • networkmarketinghaber.com / 6 Ocak 2010 11:37

  Kandırılıyorsunuz!!!

  Göremediğiniz ve anlayamadığınız şey bilgisizlik ve cahilliğinizin bir somut kaynağı olduğu apaçık ortada.

  İnternetten yapılan alış-verişler(Quest.net ile yapılan alışveriş değil kandırmaca) hangi mevzuatta yazılıyor çok merak ediyoruz. O kadar muhasebeci tanıdık hepsine sorduk, kimse bize internetten yapılan alış-verişler muaftır DEMEDİ. Yapmayın kandırılmayın.

  Biliyoruz kazançlarınızın düşmesinden korkuyorsunuz. Haklısınız. Bu haberler gelirinizi düşürür ve düşürmeye devam edecektir. Ta ki firmanız Türkiye'de yasal faaliyet göstermeye başlayana kadar... İşte o zaman rahat rahat çalışırsınız.

  Ama siz kalkarda internetten yapılan alışverişler vergiden muaftır derseniz, işlerini internetten yapan firmalara kahkaha attırmaktan başka bir şey yapamazsınız.

  Sebebini açıklayalım:

  Vergi levhası olan bir şirket, ürettiği veya sattığı tüm ürün ve hizmetlerin internet üzerinden satışını yapıyorsa fatura kesmek zorundadır. Fiş kesemez fatura kesmek zorunda. Bu işin yasası böyle. İnternetten yapılan işler özellikle Kredi Kartı ile yapılan ödemeler, ödemeyi alan firmanın anlaşma yaptığı yani sanal pos hizmetini kullandığı bankanın maliyeye durum raporu verdiğini bilmiyorsunuzdur. Bu rapor ile ki özellikle kredi kartı ödemeleri kayıt altındadır. Maliyenin internet sayfasında parayı alan firmanın kredi kartı ile ne kadarlık işlem yaptığı görünür. Ayrıca muhasebeci, muhasebesini tuttuğu firmadan gelen ay başlangıcında kestiği tüm faturaları alır ve işleme koyar. Bu esnada özellikle kredi kartı ile yapılan işlemler kayıt altında olduğu için eğer kesilen faturalarda eksiklik varsa muhasebeci derki:"maliye diyorki: daha fazla ödeme almışsın, bu faturalarda eksiklik var" .

  DEMEKKİ NEYMİŞ ? İNTERNETTEN ÜZERİNDEN YAPILAN ALIŞVERİŞLERDE ASLA VERGİDEN MUAFİYET YOKTUR.

  İşini iyi yapan Quest.net üyeleri diyeceklerki: "Biliyoruz ama napalım şirketin Türkiye'de yasal çalışan temsilciliği olmadığı için biz de bu bilgiyi hiç bir üye ile paylaşmıyoruz. Paylaşsak çok kişi işi bırakır."

  Sanırım herşey gayet açık ve net.

  NetworkMarketingHaber.Com sektörde söz sahibidir. Çünkü sadece doğru olduğu kanıtlanmış ve ya kanıtladığı somut bilgilerle hareket eder.

  Aksini laf kalabalıklarıyla iddia eden herkes bizi bilir...
 • ece kurt / 5 Ocak 2010 14:56

  yükselens adlı yorumcuya katılıyorum.
  network marketing haber sitesi; türk halkı bilmediği konu hakkında kulaktan dolma bilgilerle konuşmayı çok sever bunu biliyoruz ama sizin gibi bir site yöneticilerinin network marketing yasalarından habersiz olması ilgiçtir. ewet network marketing yasalarına göre internetten yapılan ticaret vergiden muaftır. ürünler tabi ki gümrükten geçiyor ve gümrk vergisi ödeniyor.
  firma hongkongda kurulmuştur ama Hindistan, Endonezya, Filipinler, Singapur, Tayvan, Tacikistan ve Tayland’ta genel müdürlükleri Azerbaycan, Ürdün, Suriye ve Özbekistan’da acentelikleri mevcut. Türkiyede bu sektör kısa bir zamandır yapılmakta ama acenteliği olduğunu göreceksiniz ilerleyen zamanlarda.

  buradaki her yorumun aksinin kanıtı vardır. ürünlerin hepsi piyasa değerindedir. isteyen saatleri saatten anlayan bir saatçiye ya da biodiski bir eczaneye götürüp fiyat alabilir.
  işin matematiğini görmüyor musunuz denmiş. ewet çok iyi görüyorum mesleğim de o zaten. kazancı çok iyi görebildiğim için ve firmayla ilgili gerekli tüm arştırmaları yaptığım için bu sistemdeyim.
 • Qİ sess / 5 Ocak 2010 11:41

  arkadaşlar araştırmadan eleştiri yapılmaz bir konu hakkında bencil konuşmak ve davranmak sadece karakter eksikliğidir.

  1 bundan 7 ay önce questnet şirketi titancılar diye show tv ye haber olmuştu ertesi hafta tekrar habere konu oldu fakat ortadan bişey söylenmeden kalktı ve isim dahi kullanılmadı bunu herkez az çok biliyor dimi şimdi haber özel programı normalde ne yapardı ilk hafta gizli kameradan gösterimini yapardı ikinci haftada gi,zli çekiminden sonra polislerle birlikte basardı öyle mi? bugün üstünden olayın 7 ay geçmiş siz devletin bu sistemden haberi yokmu sanıyorsunuz haberi var show tv bile o zaman her yerde araştırdı her türlü yola başvurdu ama ne yasalara nede ahlaka aykırı bişey bulamadığı için yayını ortadan kaldırdı bugün quest.net hızla büyuümesine devam ediyor,
  2- :) vatan hainliğiymiş kazandığın parayı sen nereye yatırım yapıyorsun ülkene kimlere yardım ediyorsun ülkendeki kimsesizlere yardıma muhtaç olanlara, yatırımlarını nereye yapıyorxun yine ülkene, sen bu kadar bencilken biz bunları yapıyoruz işte sen hala boş konularla kafa yorarken bnm ülkem her ay bi toprağını yabancılara kaptırıyor
  bir toprak kaybediyor, sen oturmuş emek kesmek istiyorsun neyin peşindesin sen amacını söylede millet içindekileri bilsin,
  3- En çok merak ettiğiniz şey vergiyse eğer türkiye devleti şu an network işi için QUEST:NET için bi vergi yasası düzenliyor bu konudada rahat olabilirsiniz
  4- quest.net şirketi 2011 yılındada bir plazazını yani şubesini bizim ülkeye de gerçekleştirecek rahat olabilirsiniz .....
 • sait / 5 Ocak 2010 10:53

  quest hakkında

  arkadaşlar quest.net in dev bir organizasyonundayım şu bir gerçek meyve veren ağaç taşlanır ki durum öyle şimdi bu şirket kasaya giren paranın % 20 sini komisyonlara dagıtıyor
  ayrıca devlete vergi veriliyor gümrük vergisi olarak ürünlerden vergi alınıyor devlet vergisini alıyor
 • semih mazineler / 5 Ocak 2010 01:38

  QUEST.NET İN SAHİBİ

  network marketing haber portalını yaptığı bu haberden dolayı kutluyorum. ben quest.net şirketinin sahibinden bahsetmek istiyorum. şirketin sahibi vijay eswaran diye bir iş adamıdır. eğer ingilizce biliyorsanız google a ismini yazın. vikipedia da başarılı bir iş adamı olduğundan bahseder. ama sayfayı biraz aşağı indirdiğinizde göreceksiniz ki o ve üç adamı uzun süredir sahtecilikten dolayı, interpol tarafından arandığını yazar. sahibi demek ki kötü işler yapmış ki aranıyor. e zaten onun şirketinin neler yapabileceğini siz düşünün. interpolde arandığını görmek için http://www.interpol.int/public/data/wanted/notices/data/2005/65/2005_5065.asp linkinden faydalanabilirsiniz. ayrıca vikipedia da görmek için http://en.wikipedia.org/wiki/Vijay_Eswaran adresini, eğer ingilizce biliyorsanız, kullanabilirsiniz.

  teşekkürler networkmarketing haber
 • networkmarketinghaber.com / 3 Ocak 2010 13:31

  Savunulması İmkansız Şirket - Quest.net

  Yurt dışından bir firma internet yapılan bir alışveriş neticesinde satmış olduğu ürünün gümrükten girerken vergisini öder, ödemese de devletimiz çatır çatır o vergiyi alır.
  1- Peki Quest.net şimdiye kadar kaç siparişi göndermiştir.
  2- Peki Quest.net üyelerinin hak ettikleri prim için, üye adına, devletimize ne kadar vergi vermiştir.

  Dünyaları kazanıpta nasıl oluyorda üyeler hiç mi birbirlerine sormuyorlar. "Ya bu devlet bizim ülkemize vergi veriyor mu acaba"? neden kimse bunu söylemiyor.

  Quest.net türkiye çalışanlarının şişen bir balonu niye bu kadar koruduğunu anlamak imkansız.

  Şaşılacak bir diğer durum ise, bu ülkenin parasını başka bir ülkeye kaçırılmasına süper bir kılıf bulunmuş olması ve kimsenin biraz matematik hesabı yapmaması.

  Bu olay vergi kaçırmanın vatan hainliği sayıldığı bir ülke olan Amerika'da olmuş olsa idi çoktan, bizim Türkiye'nin de yapması gereken şirketin ipini çekmek gerektiği olurdu.

  Biz NetworkMarketingHaber.Com olarak bu ülkeye, bu ülkenin insanlarına kazık atılmasını istemediğimizden, hem bu ülkede faaliyet gösterip hemde bu ülkenin alacağı vergilerin başka ülkeye gitmesi ile o paralara ihtiyacı olan yetim,dul, yaşlı ve mağdur insanların haklarını savunmak için bu kadar dil döküyoruz.

  Madem şirketiniz o kadar büyüktür(bize göre sözde büyüklük) gelsin Türkiye'de açsın şubesini temsilciliğini paşalar gibi çalışsın.

  Delikanlı gibi....
 • Enes Olgun / 3 Ocak 2010 08:34

  Pyramid

  Quest Hindistan'da neden yasak?

  Quest Iran'da neden yasak?

  Avrupa ve Amerika'da neden calisamiyorlar?

  Uluslarasi Network Kuruluslari DSA veya MLMIA neden quest'i network marketing sirketi olarak kabul etmiyorlar?

  Facebook'ta bile neden quest.net yazilmiyor?

  Quest.net'in eski ismi goldquest midir? Her yerde yasaklanip ismi cikinca quest.net mi olmustur? Ve simdi quest.net duyuldugu icin tekrardan mi isim degistirecekler?

  Turkiye'de bulunan tum network firmalarinin temsilciligi varken, quest.net neden temsilcilik alamiyor?

  Azerbaycan'da bulunan quest.net calisanlari neden toptan calismayi birakti?

  Quest.net'in satmis oldugu tatil paketlerini alanlarin yuzde 95'inin bu paketleri kullanamadigini biliyor muydunuz?

  Quest.net'in satmis oldugu Biodisc ve Goldcoinler 600$ eder mi?

  Network demek aracilari aradan cikarmak demekken Quest.net'in Bodrum'da Eren Talu'nun otelini satarak aracilik yaptigini anlamamak icin nasil bir kafa yapisina sahip olmak lazim?

  Network Marketing firmalari reklama ihtiyac duymazken ve reklam giderlerini musterilerine dagitirken, Quest.net neden surekli sponsorluklara gereksiz para yatirma gayretinde?

  Bu sekilde daha yuzlerce soru gelebilir pesi sira ama quest.net calisanlari o kadar guzel inandirmislarki kendilerini her soruya kendilerince mantikli bir cevap uretmisler. Sonu ne olacak quest.net'in Turkiye'de cok merak ediyorum. Keske Turk insani biraz ingilizce bilse ve diger ulkelerde quest.net'in akibetini internetten okuyup anlayabilseler ama her seyde bir hayir vardir.

  Bekleyip hep beraber gorelim bakalim, neler olacak.

  Saygilarimla;
  Enes
 • yukselens / 30 Aralık 2009 16:01

  sevgili network marketing haber sitesi yönetimi,hadi insanlar belki fazla bir şeyler bilmiyor.ancak sizlerdemi internet üzerinden yapılan alış-verişlerin vergiden muaf olduğunu,ve bu şirketin çok katlı pazarlama sistemini kullanarak ülkeye girişinin çok fazla bir zaman olmaması nedeniyle ve de bir network marketing şirketinin merkezini hemen daha o ülkede faaliyetlerini tamamen oluşturmadan gerekli işlemlerin yapılamadan hemen açılmadığını sizler benim düşünceme göre araştırıp bilmeniz gereklidir.çünkü sizler insanların bir tıkla ulaştığı internet ortamında haber yayınlıyorsunuz.saygılarlaaa.
 • yukselens / 30 Aralık 2009 15:42

  sevgili dostlar bu şirketin ürünleri gümrükten geçerken t.c devleti hiç mi vergi almıyor yada demiyor ki dur kardeşim nedir bu nerden geliyor hiç mi sormuyor sanıyorsunuz..koskoca devlet araştırmayacak elin yabancısı elini kolunu sallayarak ürünlerini ülkeye sokacak öyle mi? kendinizi kandırmayın lütfen tamam bu ülkede bazı şeyler yanlış olabilir ama bu kadar da aleni bir şekilde gümrükten geçen herhangi bir maldan birşeyler alınmayacak bu kadar gülünç olmayın lütfen
 • networkmarketinghaber.com / 29 Aralık 2009 22:23

  Cengiz Han'dan doğruluğu kanıtsız bilgi!

  Kanıt istiyoruz.

  Gerçekliği kanıtsız her tür bilgi asılsızlığını daima koruyacak, bizleri ve dolayısıyla network marketing mesleğini icra edenleri de ikna edemeyecektir. Büyüklerinize danışın. Var mıdır belgesi söylediklerinizin ?
 • Cengiz HAN / 29 Aralık 2009 19:46

  Vergi dahiLmidir değiLmidir ?

  Bakın arkadaşlar network marketing yasalarına göre internet üzerinden yapılan alışverişler vergiden muaftır.Fakat o ürünlerin gümrükten geçerken 10 ürün karşılığı 430 dolar gibi bir vergi şirket tarafından ürünlerin girdiği devlete verilir.Bahsedilen QUEST INTERNATIONAL şirketinde bağımsız olarak çalışanların kazançları vergiden muaftır yani kazanan kişi devlete vergi vermek zorunda değildir bu yasalara göre böyledir.
  Saygılarımla
 • Enes Olgun / 29 Aralık 2009 19:11

  Hele Şükür

  Yıllardır söylüyorum sonunda birileri Quest'in yaptıklarını dillendirmeye başladı.

  Tebrikler Network Marketing Haber

  Konu ile alakalı yazım: http://www.enesolgun.com/default.aspx?pg=30ff6632-2a9e-4853-94e9-29bbd5d2df36
 • BüLenT ALTUN / 28 Aralık 2009 23:14

  Tabiki Türkiyeye Zararı Vardır Bu Tür Şirketlerin

  Bir Kere Şöyle Arkanıza Yaslanın Olaya Net Bakın.. Dışardaki bir şirket burdaki türk insanına değerinden çok çok yüksek bir fiyatla ürün satıyor sakın böyle bir şey yok demeyin ürün alanlara gidin ne aldıklarını sorun ve değer karşılaştırması yapın bu bir yana tabi. Bu işlem internet üzerinden bağımsız bir şekilde yapılıyor vergi vermiyor bunuda hafızamıza yerleştirelim. Ve birde şu var formüle başından bakalım sizin kazancınız olması için sizinle birlikte 6 kişinin ürün alması lazım ürün ortalama 1 puanlık 600$ şimdi 600$ x 7 = 4800$ aldımı sizden şirket bunun karşılığında size verdiği 250$ bumudur mantık matematik hafızanızı zorlayın olay bundan ibaret aldanmayalım... Türkiye cumhuriyeti hala nasıl buna göz yumuyor anlamıyorum...
 • networkmarketinghaber.com / 10 Aralık 2009 15:42

  ece kurt'a cevap

  Sayın Ece Kurt hanımın gönderdiği yorumu aynen yayınladık. Fakat bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak Ece hanımın yaptığı açıklamaların şuursuzca yapılmış, bilgiden ve Türkiye'deki yasal mevzuatlardan hiç bir haberinin hem olmadığı hemde kendisine de Quest.net işi ile uğraşanların bilgi vermediği de çok açıktır.  Örneğin Google gibi dev bir firma Türkiye Maliye Bakanlığından gereken cevabı almıştır.'' İnternette arama motoru piyasasının 1 numaralı şirketi Google'a yapılan vergi denetiminde şirketin Türkiye'de aldığı ilan ve reklama karşılık yurtdışından fatura kestiği belirlendi. 71 milyon TL ceza kesildi. ''  Bu olay neden Google'ın başına geldi. Çünkü Türkiyeden , Türk insanından para kazandığı halde, kazandığı paranın vergisini başka bir ülkenin kasasına gitmesi kadar kötü bir şey yok. Sonunda da Maliye dedektifleri sen bu ülkede para kazanacaksın hemde vergi ödemeyeceksin diyerek 71 milyon TL ceza kesti. Maliyenin ellerinden öpüyoruz.  Quest.net çok iyi bir firma olabilir. Üyelerine çok kazandırabilir. Buna bir lafımız yok. Fakat siz bir ülkede çalışan bir Network Marketing Şirketi iseniz bu ülkenin sınırları içinde çalışıyorsanız binlerce Türk Lirası (ki bütün ödemeler dolar ile yapılıyor, ancak kurulan sistem ile üyeler arasında prim ödemelerini Quest.net takas yöntemini keşfetmiş) ödeme alıyorsanız bu ülkeye kayıtsız şartsız verginizi ödemek zorundasınız.  Eğer ödemiyorsa bir FİRMA SUÇ İŞLER.

  ÇALIŞANLARIN DURUMUNU DA SİZ DÜŞÜNÜN. BİZCE VATAN HAİNLİĞİDİR. O giden paraların Türkiye içindeki bir çok yardıma muhtaç insanların o vergilerle yardım aldığını düşünmeyi ihmal etmeyin.  Sizlerin adeta beyninizin yıkandığı ise apaçık ortadadır. Nasıl diyebilirsinizki "internet aracılığı ile uluslarası yapılan alışverişler vergiden muaftır" böyle bir şey yok. Kim söylemişse yalan söylemiştir. Uydurmadır. internet aracılığı ile uluslarası yapılan alışverişler vergiden muaf olamaz hiç bir zamanda olmayacaktır.

  Sebebi ise ortada bir ticaret olmasıdır. Ülkelerde bu ticaretten vergi elde eder.  Tekrar söylüyoruz. Firmanız Türkiyeye vergi ödesin o zaman sözümüz yok. Nasıl istiyorsanız çalışın. Ama sakın fatura email ile geliyor veya web sayfasında fatura gösteriliyor diye bir düşünce ile bir saçmalıkla kandırılmayın.  O FATURA SİZİN ELİNİZE GELİYORMU ?

  O FATURA TÜRKİYE CUMHURİYETİ MALİYE BAKANLIĞI AMBLEMİ TAŞIYOR MU ?  ÖNEMLİ OLAN BUDUR. GERİSİ SAFSATA. KANDIRILMAYIN.
 • ece kurt / 10 Aralık 2009 12:56

  quest

  internet aracılığı ile uluslarası yapılan alışverişler vergiden muaftır. ayrıca quest.net sattığı her ürünün faturasını anında ekranda görüntülemekte ve aynı zamanda mail olarak göndermektedir. lütfen eksik bilgilerinizle yazmayın.
 • sercan aydın / 9 Aralık 2009 15:21

  süper !


  Böyle bir firmada çalışanlar, çalıştıkları firmanın kendi devletlerine vergi vermiyor olduğunu bile bile o firmada çalışacak ve firmaya kazandırdıkları paradan kendi devletlerine vergi verilmediğini verginin kaçırıldığını bile bile BÖYLE BİR FİRMADA ÇALIŞMAK VATANPERVERLİĞE YAKIŞMAZ.
  ________________________________________

  malesef ülkemizde haksız kazanç uğruna insanlar akıl almaz şeyler yapabiliyorlar. benim devletimden para kaçıran bu insanlara ben neden para kazandırma gereği duyim ?
  bu firmada çalışanların aklı yok, kazanç planı ve ürünleri 5 para etmez... benim görüşüm.